Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

tavşan


yarattığı için allah (c.c.)a en fazla şükretmemi sağlayan, türkiye'de bulunmaması hasebiyle 5 yıllık planlarım içinde inşallah, uğruna tavşan kurtarma ve rehabilitasyon bakımevi açmayı öngördüğüm muhteşemliğiyle ters orantılı olarak hayvanlara duyarlı kimseler tarafından fazla önemsenmeyen, halbuki kedi ve köpeklerden hiç bir farkı bulunmayan, yaşamımı adayacağım can.
(bkz: tavşan/@earthlings),
(bkz: niyet tavşancılığının yasak olması)

tamamen tevafuk eseri girdiğim anda, tavşanlara olan hassasiyetim ve sevgim nedeniyle algıda seçicilik sayesinde anında farkettiğim sahiplendirme ilanı bu linkte.
tavşanlar muhteşemdir, kedi köpek gibi zeki, sadık, sevimliötesi, şipşirin ballardır. bu ilanda şahıs askerlik ve bilumum nedenlerle 2 yaşındaki resmi de bulunan bu muhteşem güzellikteki canı sahiplendireceğini belirtiyor.
tavşanları seven, vicdan, sorumluluk, bilinç, hayvan sevgisi, terk etmenin tüm canlılara aynı acıyı verdiğinin farkında olacak kadar aklı bulunan insanların bu canı sahiplenmesini önermekteyim.
ilan sahibine de bir uyarı: çok dikkatli bir şekilde sahiplendirmesi gerekir. zira tavşan sevgisi bulunmayan embesil yaratıklar kötüniyetli olarak canı alma çabası içine girebilirler. hiç bir şekilde sahiplendiremezse, yine de başından savmak için rastgele önüne gelen embesile vermesin kesinlikle bu balcanı, en azından hayvanat bahçesi veya petshop'a götürüp bıraksın. sokağa, ormana v.s. da atmasın canı, zira bu canlar evde yaşamaya alışkındırlar, dışarıda geçirdikleri ilk gecede yaşamlarını kaybederler.
bir hevesle alınıp terk edilen tavşanları güya "sahiplenerek" üretme, deney/et olarak kullanma kadar aşağılık eylemler içine giren allah (c.c.) ın her türlü lanet ve gazabının üzerlerine olmasını dilediğim insan lekeleri de mevcuttur. tavşan sahiplendirirken bu hususlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. çok dikkatlice ve sahiplendirme formu kullanarak sahiplendirme yapılması yine diğer önerilerim arasındadır.
bu tür teşvik ettiğim ücretsiz sahiplendirmeler için sahiplendirme formunu hazırlamış bulunmaktayım, bu entry'de bulunan form kopyalanarak ilgili boşluklar doldurulup hem sahiplenen, hem sahiplendiren tarafından imzalanıp hukuki geçerlilik kazanmakta, bu yönüyle sahiplendirilen canların haklarının korunmasını sağlamaktadır.
sahiplendirme formu: