Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

tren raylarına bağlanarak ölüme terk edilen köpek - 1.

kütahya'da gerçekleşmiş olan, detayları ilgili linkten görülebilecek, hayvan haklarına yönelik ihlallerin en büyüğünü, bir hayvanın canını işkence ederek alma şeklinde bizlere göre suç, hayvan hakları mevzuatına göre kabahatinin konusu olay.
uyarı: haber ve görsel +18, reşit olmayanların, kalp, ruh ve sinir hastalarının dikkatli olması önerilir.
http://www.haberturk.com/gundem/haber/796451-insanligi-sarsacak-goruntu

bu korkunç vahşetin fail/failleri bilinmemekle birlikte, yine daha önceden benzer durumlarda kolaylıkla başvuru kaynağı olması amacıyla hazırlamış olduğum dilekçeyi olaya uyarlayarak burada yayınlıyorum. olayın faillerinin ivedilikle bulunup, h.k.k.da öngörülen yaptırımların uygulanması için herkes tarafından ilgili kısımlar doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. çok sayıda şikayet başvurusunun olması yetkililerin/ilgililerin olaya daha ciddiyetle yaklaşmasını sağlayacaktır, bu yönüyle son derece önemlidir. en altta belirttiğim şekilde bu dilekçe ile şikayet başvurusu yapılması elzemdir. ilaveten twitter/facebook gibi sosyal mecralarda bu dilekçeye link verilerek daha çok başvurunun sağlanması amacauygun olacaktır.

dilekçe:

" türkiye cumhuriyeti
kütahya valiliği
il orman ve su işleri müdürlüğü'ne
ben, ................................................... (ad, soyad) hayvan hakları ile ilgilenen, hayvan dostlarımızın
beslenmesini/korunmasını/can güvenliğini gözeten hayvan korumacıyım.
olay: 22.11.12 tarihinde http://www.haberturk.com/gundem/haber/796451-insanligi-sarsacak-goruntu bu linkteki haberde, aşağıda sözü edilen sahipsiz köpeğin bir/bir kaç şahıs tarafından tren raylarına tasmasından bağlanarak ölüme terk edildiğini, makinistin farketmemesi üzerine raylara bağlanmış olan köpeğin, başının üzerinden tren geçmesi sonucunda feci şekilde öldüğünü okuyup öğrenmiş bulundum.
buna göre, resimleri ve ilgili haber belirtilen linkte bulunan bu sahipsiz köpek, söz konusu bu şahıs/şahıslar tarafından fiziki saldırıya maruz bırakılmış, tren raylarına bağlanmak suretiyle öldürülmüştür.
talep: bu sahipsiz hayvana bu şahıslar tarafından uygulanan işkence etmek suretiyle, zevk almak amacıyla canavarca his saikiyle öldürme fiilini gerçekleştirerek, kötü muamelede bulunann şahıslara idari para cezası verilmesini talep etmekteyim.
bu olayda sahipsiz hayvana çeşitli şahıslar tarafından eziyet edilmesi ve işkence edielrek öldürülmesi söz konusu olduğundan, açık adresi ve kimlik bilgileri bilinmediği için sözkonusu bölgede bulunan mobese, güvenlik kameraları görüntüleri elde edilerek bu şahsa/şahıslara, sahipsiz köpeğe h.k.k. madde 14/a bendine aykırı davranarak öldürme fiilini işlemesi hasebiyle, h.k.k. madde 28/k hükümlerinin uygulanması ve bu madde gereği, idari para cezası verilmesi gerekmektedir.
yaptırım:
olaya uygulanacak olan hükümler: h.k.k. madde 14/a, h.k.k. m. 28/k
sahipsiz köpeğe kötü muamelede bulunanların adresleri: bilinmemektedir, tarafınızdan mobese/kamera görüntüleri elde edilerek tespit edilmesi gerekmektedir.
sahipsiz köpeğe köü muamelede bulunan şahsın/şahısların adı, soyadı, iletişim bilgileri: bilinmemektedir, tarafınızdan mobese/kamera görüntüleri elde edilerek tespit edilmesi gerekmektedir.
dilekçemin olayın vehameti gereği bir an önce işleme konularak, sonuçları hakkında bilgilendirilmek istediğimi belirtir, gereğinin yapılmasını arz ederim.
başvuru sahibinin adı, soyadı, iletişim bilgileri:
tarih:
imza:
ek: kimliği belirli/belirsiz şahıs/şahıslar tarafından eziyet edilerek işkence etmek suretiyle öldürülen sahipsiz köpeğin haberi: http://www.haberturk.com/gundem/haber/796451-insanligi-sarsacak-goruntu
olaya uygulanacak hayvanları koruma kanunu maddeleri:
h.k.k. madde 14/a) hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek.
h.k.k. madde 28/ k: 14 üncü maddenin (a) bentlerine aykırı davrananlara ikiyüzellimilyon lira idarî para cezası verilir.
------------------------------------------------------------------------------------------------
http://turseng.blogspot.com/...a-eziyet-edenleri.html bu dilekçe ve yazı kendi blog'umdaki yazımdan alıntıdır.

yapılması gerekenler:
1. dilekçeyi kopyalayarak bir word sayfasına yapıştırın.
2. başvuru sahibinin ad, soyad, iletişim bilgileri kısmını doldurun.
3. kütahya il orman ve suişleri müdürlüğüne email/faks/mektup/elden göndermek suretiyle bu dilekçe ile başvurun.