Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

tren raylarına bağlanarak ölüme terk edilen köpek - 2.

kütahya il orman ve su işleri müdürlüğünün iletişim/adres bilgileri bulunarak bu yollarla yukarıda hazırlamış bulunduğum dilekçenin gönderilmesi suretiyle hakkı bir nebze de olsa aranabilecek olan can.
maalesef mevcut mevzuat gereği sahipsiz hayvanlara yönelik işlenen bu gibi fiiller kabahat kapsamında olup, hapis ve / veya adli para cezası değil, idari para cezası yaptırımını gerektirmektedir bu korkunç fiilleri gerçekleştiren embesillere.
bunun böyle olmaması, sahipsiz canlara yönelik bu tür kötü muamele eylemlerine de hapis ve adli para cezası uygulanması için yapılması gereken: (bkz: hayvanları koruma kanununun tck'ya alınması)

önemli: kütahya il orman ve su işleri müdürlüğünün email/tel/adres bilgileri google'da bulunamamaktadır. bularak burada yayınlamak lazım, sözkonusu dilekçenin gönderilmesi için. konuyla ilgilenen ve cana üzülen herkese bu yönde araştırmada bulunmasını önermekteyim bir an önce.

kütahya il orman ve suişleri müdürlüğü 223 63 94
şimdilik sadece telefon numarasını bulabildim. yarın evleviyetle sözkonusu dilekçenin gönderilebileceği email/faks/adres bilgilerini edinerek buraya ekleyeceğim inşallah.