Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ufuk günaydın

tck 151/1-2 uyarınca üst sınırdan* ceza verilerek canlara yönelik benzer suçlar için caydırıcılık oluşturabilecekken, yapılmayıp alt sınırdan* verilen cezası da infaz edilmeyip ertelenen, denetimli serbestliğe tabi tutulan, suçu sabit görülen kedi katili.
bu cezasızlık, yaptırımsızlık, hakkaniyet ve adalet yoksunluğundan güç alarak canlara yönelik vahşetlere devam eden muadilleri için:
(bkz: şerafettin şenol)
(bkz: tecavüz mağduru ayşa köpeğin üçüncü duruşması)
duruşma tarihi: 27.11.2012
duruşma saati: 10:35
duruşma yeri: kadıköy 6. asliye ceza mahkemesi
istanbul'da bulunan tüm hayvan haklarına duyarlı şahısların sözkonusu duruşmaya katılarak destek vermesi gerekmektedir, önemlidir.

(bkz: tren raylarına bağlanarak ölüme terk edilen köpek)

ek: kedi yamuk sahipli bir can olduğu için sahipli hayvanlara üçüncü kişiler tarafından zarar verilmesi tck kapsamında bulunduğundan tck ilgili hükmü uygulanmıştır olayda. sahipsiz canlara yönelik işlenen bu tür fiiller hayvanları koruma kanununun kabahatler kanunu kapsamında olması hasebiyle h.k.k. madde 14 çerçevesinde değerlendirilir, h.k.k. madde 28 hükmünde öngörülen yaptırımlar - idari para cezası uygulanır.

samsun'da sokak köpeğini döverek öldüren adam/@earthlings örn. bu can sokak köpeği olduğu için bu kapsamda değerlendirilmiş, bu embesile idari para cezası verilmişti.

(bkz: hayvan hakları ihlallerine yönelik dilekçeler) bu başlıktan hayvan hakları ihlalleri için hazırlamış olduğum dilekçelerden yararlanılarak ilgili makama kolaylıkla şikayet başvuruları yapılabilir.