Öne Çıkan Yayın

`Uğurlu` Tavşan Bacağı Vahşeti

TAVŞAN BACAĞI VAHŞETİ İnsanoğlunun hayvanların tüyünden, yününden, özelliklerinden, sütünden, etinden vs. vs. yüzlerce işkence yöntemi...

ÜLKER - tavşanları rahat bırak

bugün okuduğum bir habere göre rusya'dan gelen tavşan etli bebek maması talebini değerlendiren, ancak türkiye'deki tavşan nüfusu rus bebeklerin karınlarını doyurmaya yetmeyeceği için bu talebi şimdilik geri çeviren, bu haberi okuyana kadar ağırlıklı olarak tercih ettiğimiz bir marka olmasına rağmen, bu haberle birlikte artık ebediyete kadar almayacağımız, boykot edip, başkalarının da almaması için uğraşacağımız marka. http://www.haberturk.com/ekonomi/makro-ekonomi/haber/784240-tavsan-nufusumuz-rus-bebege-az-geldi
muhtemelen bir kaç embesil girişimci bu haberi okuyup zavallı, güzelim, her türlü eizyete maruz kalan, hayvan hakları açısından en zayıf halka olan tavşanlara yönelik katliama girişecektir. muhtemelen bir yolunu bulup üretirsin, ama üretmesen bile, böyle bir duruma sebep olduğun için şimdiye kadar harcadığımız tek kuruşu bile helal etmiyorum sana tavşan katili ülker!
hakkımızı kesinlikle helal etmiyoruz, cehennem ateşi bu dünyada allah(c.c.)ın insanoğluna emaneti olan, ama her fırsatta emanetine ihanet edilerek, her türlü eziyete maruz kalan canlara bu eziyetleri edenler için. dini değerlere haiz olarak görünüp, para sözkonusu olup, para hırsı gözünü bürüyünce dini değerleri bir tarafa fırlatıp atan ülker, senin dini hassasiyetler hususunda samimiyetinden de şüpheliyiz artık. zira, islam dininde tavşan eti mekruhtur, yani harama yakındır. helal değildir. ürünlerinin ambalajlarına dindar kesimi kendine çekmek için her fırsatta yazdığın "domuz eti ve ürünleri" bulunmaz cümlesinin nedeniyle benzerdir tavşan eti yememe sebebi. domuz eti haram, tavşan eti mekruhtur - harama yakındır. domuz eti ve ürünlerine yer vermediğin gibi dini hassasiyetlerin nedeniyle tavşan etine de yer vermemen gerek para hırsı gözünü bürümüş ülker.
twitter'da da bu katliama karşı tepki başlamış. twitter hesabı olanlar #ülkertavşanlarırahatbırak ve #tavşankatliamınahayır tag'leriyle bu para hırsı gözünü bürüyünce, etik değerler ve inancı bir tarafa fırlatıp atan markaya karşı tepki verilmekteymiş. twitter hesabı bulunan herkese bu boykot ve tepki eylemine destek vermeyi önermekteyim.
tavşanlara yönelik et/deney/kürk/av/petshop eziyetlerine, evdeki 5 yaşlı sabiğe alınan oyuncak olmalarına hayır! bu canlara yapılan eziyet sona ermeli artık.

http://turseng.blogspot.com/...-markalar-2-liste.html

not: bu entryde hukuka aykırı unsur bulunmamaktadır, bu yüzden ticari itibar zımbırtısıyla silinmemesini talep etmekteyim, zira zaten hukukçuyum, ülker'in hukuki yola başvurması halinde kendimi savunurum, nasıl derler beni merak etmeyin!

ek: sinirden hızlıca nasıl yazmışsam, tvaşna diye bir kelime ortaya çıkarmışım.