Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara keçiören'de gerçekleşen köpek katliamı - 5. yazı

kurum/kuruluş veya şahıslar tarafından sahipsiz sokak canlarına karşı işlenen cinayetlerin, yapılan eziyetlerin, gerçekleştirilen katliamların kolaylıkla şikayet edilebilmesi için hazırlamış olduğum form - dilekçe ile fiili durumlar açıkça yansıtılıp, söz konusu form dilekçe somut olaylara uygulanarak benzerlerinin de ilgili makamlara şikayet edilebileceği itlaf/katliam.
http://turseng.blogspot.com/...a-eziyet-edenleri.html sahipsiz hayvanlara eziyet eden/kötü muamelede bulunanları şikayet dilekçesi bu linkte. hayvan hakları mevzuatı uygulamakla yükümlü olanlar tarafından bile yeteri kadar/hiç bilinmediğinden hayvan hakları ihlallerine yönelik hazırladığım dilekçelere olaya uygulanacak yaptırım ve hükümleri de eklemekteyim. böylece yaptırım uygulayacak kuruma sadece harekete geçerek, dilekçeyi işleme koymak ve sorumlulara yaptırım uygulamak kalıyor.
hayvan hakları ihlalini yapan, hayvan haklarına aykırı davranan şahıslar için ayrı, hayvan hakları ihlali yapan kurumlar için ayrı idari para cezaları öngörülmüştür, bunlara idari para cezası vermek üzere şikayet dilekçesi üzerine harekete geçip, yaptırım uygulayacak olan il orman ve su işleri müdürlüğünün ihlali yapan şahsa/kurum/kuruluşlara yönelik doldurup tebliğ edeceği ihlal tutanakları da ayrıdır. bir ara bu şahıs ve kurumlara yönelik hayvan hakları ihlali tutanaklarını da ilaveten ekleyeceğim, bilgi edinilmesi amacıyla.

ilk entry'de yer alan ve bu vahim olaya üzülmekle kalmayıp, eyleme geçmek isteyen duyarlı şahıslar tarafından sadece ad, soyad, iletişim bilgilerinin eklenerek ilgili emaillere gönderilmesinin önemini bir kez daha vurgularım.
hem meslek, hem de sosyal sorumluluk alanında sürekli dilekçe yazdığım için, bir terzinin elbise dikmekten, bir aşçının yemek yapmaktan soğuması, bıkması gibi, şahsen ben de sürekli dilekçe yazmaktan bıkmış olsam da, hayvan hakları ihlallerinin yaptırımsız kalmayıp, sorumlu/yetkili kurumları harekete geçirmek, faillere idari para cezası bile olsa yaptırım uygulatıp, tamamen rahat bir şekilde, yaptıkları bu eziyetler tamamen yanlarına kar kalarak ortalıkta gezmemeleri için bu tür olaylara yönelik dilekçeleri doğal olarak yazıyorum.
yazıp, kendim/çevrem tarafından gönderilmekle kalmayıp, yoğun katılımın sağlanması, dilekçenin yaptırım gücünün artması için buralarda da yayınlıyorum. bu yüzden olaydan haberdar olan herkese ad, soyadı ekleyerek bu dilekçeyi evleviyetle email/faks v.s. yoluyla göndermelerinin son derece önemli olacağını belirtmek isterim.