Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara keçiören'de gerçekleşen köpek katliamı - 6. yazı

hakkındaki dilekçenin gösterilen emaillere gönderilmesine ilaveten, bimer, tüm resmi kurumlar ve basın/yayın organlarının emaillerine de gönderilerek, tüm resmi kurum/kuruluşların ve özellikle hayvan haklarına karşı son zamanlarda biraz da olsa artmakta olan ilgisine rağmen bilgisinde bir artış olmadığı için hayvan tecavüzleri haberlerinde "hayvanla ilişkiye giren adam" şeklinde bir ucube ifadeye yer vermekten çekinmeyen, ilişki ile tecavüz arasındaki farktan bihaber olduğu anlaşılan, ilişkide mevcut rızanın tecavüzde, hele de çaresiz ve insana muhtaç hayvanlara yönelik olanında mevcut olmadığı/olamayacağı, hayvana tecavüzün en aşağılık, yüz kızartıcı olması gereken suçların başında gelip, diğer suçların temelini attığını bilmeyen basının yer vermesini sağlaması bakımından faydalı olacaktır.
ilişkide mevcut olan rıza, hayvan tecavüzlerinde yoktur, ilişkide karşılıklı irade mevcut olup, hayvan tecavüzlerinde hayvana yönelik çoğunlukla sonu ölümle biten bir şiddet mevcuttur. bu yüzden hayvan tecavüzü denir, hayvanla ilişkiye girdi değil.
ilaveten, hayvan haklarına duyarlı, canların derdi ile dertlenip, kalbi bu tür vahşetler karşısında sızlayan bir kaç insanı tarafıma göstermiş olması gibi bir rolü de bulunmuş olan olaydır ayrıca.
http://turseng.blogspot.com/...sinde-gerceklesen.html dilekçe ilk entry'den kopyalanarak gönderilebileceği gibi, bu linkten büyük harfl, daha sağlıklı ve resimlerle birlikte kopyalanabilir.
uyarı: resimler +18, kalp, ruh ve sinir hastaları ile, reşit olmayanların dikkatli olması önerilir.

ek: kargaşaya sebebiyet vermemk, küçük harf/büyük harf sorunu, resimlerin eklenememiş olması gibi nedenlerle ilk entry'den sözkonusu dilekçeyi kaldırmış olup, kopyalanarak gönderilmek üzere dilekçe linki verilmiştir. bu linkten dilekçeyi kolayca kopyalayıp gönderebilir, bu katliama seyirci kalanlardan olmayıp, söylemle birlikte eyleme de önem verip, canların hesabının sorulmasına katkı sağlayabilirsiniz. sözlükte kopyalamanın yasaklanması bulunmadığından sözlükteki tüm entrylerimin tam kaynak belirtilerek (kaynak belirtilmeden "bir yerde okudum, ekşisözlük'te yazmışlar bunu, kaynak: ekşisözlük, şöyle bir haber okudum bugün, şeklinde tuhaf cümlelerle kopyalayıp yapıştırarak değil, kendi imzasıyla yazı kendisine aitmiş gibi hiç değil, yazıyı büyük puntolarla, kaynağı karınca duası gibi bilerek okunmayacak renk ve ölçüde de değil, "ekşisözlük, earthlings, tarih, saat ve entrynin bulunduğu link" şeklinde alıntılamak/kopyalamak gerektiğini, aksi takdirde şimdiye kadar anonimliği kaybetmemek amacıyla uğraşmamama rağmen, bundan sonra hukukçu kimliğimle entrylerimi hukuka aykırı şekilde kopyalayanlara karşı hukuki yolu takip edeceğimi belirtirim).
aynı uyarı www.turseng.blogspot.com isimli, tarafıma ait hayvan hakları blogundakim materyallerin tamamı için geçerlidir.
entrynin altında paylaşım butonları var, kopyalayıp yapıştırmak yerine onlardan yararlanmanız daha amacauygun olacaktır.