Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara'daki hayvan barınakları - 6. yazı

blog'umda bulunan istatistikler bölümünden gördüğüm kadarıyla, en fazla ilgi gösterilen konu olmakla birlikte, google aracılığıyla da anahtar kelime olarak en fazla aranan ve ulaşılan hususlar arasında olmasına bakılınca, en çok ziyaret edilen, yığınla mama, süt, battaniye, ısıtıcı, tel, kulübe gibi elzem malzemelerin götürülerek yoğun şekilde destek verilip, yardım edilip, önemsenen yerler.
bu kadar ilgi gösterilip, google'da bu kadar arandığına, adres ve iletişim bilgilerine ulaşılmak istendiğine ve de blog'daki barınaklara dair resimlerin bu şekilde merak edildiğine önem verilip, ciddiye alınırsa varılması gereken sonuç bu.
ama maalesef durumun böyle olmadığını yakinen biliyorum. ankara barınakları türkiye'deki en fazla ihmal edilen, gidilmeyen, ziyaret edilmeyen, mama bağışı yapılıp, buralardaki aç susuz ve şefkate muhtaç canlara gereken ilgi ve sevgi verilmeyen yerlerdir.
internet üzerinde bu kadar ilgi gösteriyorsanız, buralarla birazcık da olsa ilgilisinizdir şeklinde bir sonuca varmaktayım. bu durumda özellikle ankara soğuklarının başladığı, tarafım için hayvan haklarıyla ilgilendiğim günden itibaren en üzücü olan bu mevsimde, barınakları ziyaret ederek mama dağıtın, devamında teşvik olması amacıyla buralarda duyurun. merak etmeyin, "yardım gizli yapılır" kuralı barınaklar için geçerli değildir, zira buralar ölüm kamplarından farksız olup, mama bağışı ve ziyareti artırması için olabildiğince duyurulması, teşvik edilmesi gerekmektedir.

ek: sözlük'te hayvan haklarıyla ilgili yazmış/yazmakta olduğum entry'lerin tamamını kendi hayvan hakları blog'uma taşımaktayım derli toplu bir başvuru kaynağı olması ve blog'a girenlerin hayvan haklarıyla ilgili her konuda bilgi edinebilmesi amacıyla.