Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

aralık 2012 türkiye'deki sokak hayvanı katliamları

son zamanlarda gerçekleşmiş olan kaş, bursa, erzurum katliam/itlaflarından birisi olan, hayvan hakları ihlalleriyle bilinen belediyelereden ankara/keçören itlaf/katliamına yönelik hazırlamış olduğum dilekçenin bu somut olaylara uyarlanmak suretiyle hesaplarının sorulabileceği, yaptırım uygulanmasının sağlanabileceği vahşetler.
(bkz: ankara keçiören'de gerçekleşen köpek katliamı)
http://turseng.blogspot.com/...ren-belediyesinde.html - yerel yönetimlerin olaylarımızda belediyelerin sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdikleri iddia edilen katliam/itlafların hukuki yoldan takip edilerek, yaptırımların uygulanabilmesi için somut olaylara uyarlanabilecek dilekçe linki.
ek: uyarı ilgili linkte bulunan resimler +18, kalp, ruh ve sinir hastaları ile, reşit olmayanların dikkatli olması önerilir.

bu dilekçe genel olarak belediyelerin sokak hayvanlarına yönelik itlaf zulmüne karşı hazırlanmış olan şikayet dilekçesi olup, ilk entry'de belirtilen kaş, erzurum, bursa (2 olay) olaylarına uyarlanarak ilgili ilin il orman ve su işleri müdürlüğüne gönderilebilir.
buna göre, örn. kaş felaketi için dilekçe antalya il orman ve su işleri müdürlüğü'ne hitaben hazırlanacak, şikayet edilen belediye adı kaş belediyesi olarak yazılacak, dilekçedeki olay kısmına somut olayla ilgili detaylı bilgiler eklenerek antalya il orman ve su işleri müdürlüğünün email adreslerine gönderilecek. dağıtım olarak bimer, resmi kurum/kuruluşlar ve basın/yayın organlarına da ilaveten gönderimi sağlanacaktır.
bu şekilde belediyelerin yaptığı tüm hayvan hakları ihlallerine yönelik olarak linkteki dilekçe kolayca uyarlanıp gönderilebilecektir, zira bu dilekçede belediyelerin hayvan hakları ihlali yasakları ve yasaklara yönelik yaptırımları, özetle tüm bilgiler yer almaktadır. geriye sadece somut olaylara uyarlayıp göndermek, zavallı canların hakkını aramak, faillerden hesap sormak kalıyor.