Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

binnur kayatecavüze uğrayan kedinin himaye altında olduğu yedikule hayvan barınağına sözkonusu kediyi görmek amacıyla giden, barınağı ziyaret edip, bir de barınaktan köpek sahiplenen, bu davranışını takdir edip, diğer sanatçılara örnek teşkil etmesini beklediğim iyi kalpli ve başarılı sanatçı.
http://www.haberturk.com/galeri/magazin/421853-binnur-barinaktan-kopek-sahiplendi - ziyaret resimleri linkte görülebilir.
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/... - tecavüz mağduru kedicanla ilgili güncel bilgiler ve resimleri ve de özel durumu/bakımı nedeniyle gereksinim listesi linkte. istanbul'da ikamet eden hayvan haklarına duyarlı herkese barınağı ziyaret ederek, bu şefkate ve özel ilgiye muhtaç canı görmelerini, ilaveten bu ihtiyaç listesini temin etmelerini önermekteyim.
"yaş mama, kuru mama, prednol 250 ml, nervit, cefadey 1 gr, premobolan amp, hasta yatak bezi, alkolsüz ıslak mendil, 2'lik kısa uçlu enjektör desteği de bekliyoruz." - acil ihtiyaç listesi bu şekilde olup, linke tıklamaya üşenebilecekler için buraya da eklenmektedir tarafımdan.
barınağı ziyarete giderek, bu canı görecek ve ihtiyaçlarını karşılayacak olanlara burada çektikleri resimleri, teşvik oluşturması açısından sözlükte ve genel olarak sosyal medyada paylaşmalarını önermekteyim.

ek: (bkz: kediye tecavüz etmek/@earthlings)

ilaveten, sahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi ilkesi gereği, bir can sahiplenmek isteyen herkese görme/fiziksel engelli canlar gibi, sağlıklı ve cins olanalr karşısında dezavantajlı gruptan nitelenen canları tercih etmeleri gerektiğini tekrar vurgularım.
örn. geçirdiği trafik kazası sonucunda görme engelli kalan ve bu halde sokaklara bırakılması kendisi için mutlak ölüm anlamına geleceğinden, bir klinikte tam 2 yıldır bekleyen görme engelli kedicanı sahiplenmelerini öneririm.
http://turseng.blogspot.com/...i-2-yldr-klinikte.html - sahiplendirmeyi yapanın iletişim bilgileri ve kedicanın resimleri bu linkte.

yine, geçirdiği trafik kazası sonucunda (görüldüğü üzere genelde insan kaynaklı nedenlerle canlar ya yaşamlarını yada görme veya fiziksel yetilerini/organalrını kaybetmektedirler) bacaklarında hafif sorun kalan, 6 aylık yavru köpek sahiplenmeyi beklemektedir, tedavi sonrası sıcak bir yuva beklediği klinikte.
bu canın resimleri ve sahiplendirmeyi yapanın iletişim bilgileri de bu linkte: http://turseng.blogspot.com/...-kopek-yuva-aryor.html

görme/fiziksel engelli canlarla, tavşan, hamster, kuş, iguana gibi kedi ve köpekler kadar önemsenmediği ve tam da bu nedenle ve genelolarak çok sevdiğim için önemsediğim canlara özel hassasiyet duymakta, önem vermekte ve sahiplendirmede öncelik tanınması gerektiğini belirtmekteyim.