Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

esenyurt hayvan barınağı


gönüllülerinin sosyal medyada aktif olduklarını farkettiğim, mama bağışı yapmak, ziyaret edip, sahipsiz canlara ilgi göstermek, bir candostu edinmek isteyenlerin can pazarı pet shop'lar yerine evleviyetle tercih etmeleri gereken bilumum hayvan barınağından birisi.
https://www.facebook.com/...0805589636&type=1&theater bu linkte adres tarifleri detaylı olarak yer almakta olup, her ihtimale karşı buraya da kopyalamaktayım.

"adres iletişim bilgilerimiz ve krokimiz:
tel: 0212 - 886 63 10
esenyurt rehabilitasyon merkezi
akçaburgaz mah. 2. cadde no: 43 kıraç - esenyurt adresinde yer almaktadır.
haliç yapı kooperatifinin tam yanındadır.
esenyurt barınağı yazarsanız google maps'te de bulabilirsiniz. harita linki şu şekildedir: http://goo.gl/maps/thcjp (not: google'da 9. cadde görünen gerçekte 2. caddedir).
e-5 ya da tem'den gelirken hadımköy bağlantı yoluna döndükten sonra metro gross marketin karşısındaki ışıklara döneceksiniz.
(eğer e-5 tarafından geliyorsanız sağa, tem'den geliyorsanız sola. bu döndüğünüz ışıkların orada benzinlik var)
daha sonra karşınıza nuh beton çıkınca tekrar sağa (nuh beton solunuzda kalacak şekilde) döneceksiniz.
daha sonra bu yolun sonunda ufacık bir göbek göreceksiniz. hemen sağa döneceksiniz. barınağımız orada yer almaktadır.
köpek sahiplenmek için adres gösteren fatura, tc kimlik, kayış ve tasma getirmeyi unutmayınız".
bu kısım ilgili linkten alıntıdır.

ilavaten, sözlükte hayvan haklarıyla ilgili hukuki bilgi vermek, yine hayvan hakları ihlallerine yönelik hukuki çözüm yollarını göstermek, hayvan haklarıyla ilgili bilinçlendirme yapmak amacıyla bulunan, hak ihlalleri için kolaylıkla başvuru yapılabilsin diye form dilekçeler hazırlayarak yayınlayan, çok sayıda somut olay için yine herkesin yoğun katılımını gerektiren/sağlayan acil/güncel dilekçeler hazırlayan bir hayvan hakları savunucusu olarak hayli uzun süre önce sözlük yazarlarına edirne hayvan barınağı başlığından bulundukları ildeki hayvan barınaklarını sözlüğe adres ve detaylı iletişim bilgileri ile birlikte ekleme yönünde çağrıda bulunmuş, bu entry'm de halen anlayamadığım şekilde en beğenilen çok sayıda entry arasında üst sıralara yerleşmişti. ki, bunu sözlük yazarlarının barınak adres ve detaylı bilgilerini, google her konuda aramada ilk sırada çıkan sözlüğe, barınak ziyareti yapmak amacıyla, adres ve iletişim bilgisi arayanlar tarafından başvuru kaynağı/referans olarak müracaat edildiğinde, bu bilgilere kolaylıkla ulaşmalarına yönelik yapılan bu çağrıya destek olarak algılamış, pek mutlu olmuştum. ancak, gelinen noktada somut adımlar atılmadığını, türkiye'de gözden ve doğal olarak gönülden uzak olan onlarca barınağın adres ve iletişim bilgilerinin eklenmediğini farkettim. hukuki bir bilgi gerektirmeyen, ilindeki sahipsiz sokak ve barınak hayvanlarına duyarlı herkes tarafından kolayca yapılabilecek olan barınak bilgisi ekleme eyleminin inatla yapılmamasına anlam verememekteyim.
bu noktada bir ara sözlüğe durmaksızın telefon numarası ekleyen o yazarı göreve davet ediyorum, bu azimle türkiye'deki tüm barınakları bir günde sözlüğe ekler, herkesin rahatlıkla bu barınak bilgilerine ulaşmasını sağlar kendisi.
ek: bu resimlerdeki tüm canlar yuva aramaktadır. sahiplendirmek isteyenler barınağa başvurabilir.
 email: esenyurtrm@gmail.com
barınakta bu resimlerdekinin dışında onlarca can yuva aramaktadır.