Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kediler soğuk havalarda motora sığınır - yeni yazı

üçbacaklı şebeleğimizi bu sebeple sahiplendiğimiz için bu gerçeği yakinen bilen biri olarak, her kış belirttiğim üzere bu kış da vurgulayarak, önlem almaya yönelik önerilerde bulunarak çok sayıda canın akibetinin üçbacaklımız gibi olmaması veya yaşamlarını kaybetmemeleri için üzerinde durduğum, özel önem verdiğim olgu.
her kış "aracınızı çalıştırmadan önce kaputa vurun, kediler soğuk havalarda motora sığınır" şeklinde yazı ve görseller hazırlayarak bunların çıktsını almak ve çevreye dağıtmak suretiyle çok sayıda canın her kış döneminde olduğu gibi parçalanarak feci şekilde yaşamlarını kaybetmelerini, şanslılarsa engelli kalmalarını önlemek için çalışmalarda bulunmaktayız.
özetle, linkte bulunan yazılı görseli kopyalayarak, aynı veya daha büyük boyutlarda çok sayıda çıktı alınmasını, bu çıktıları yığınlar halinde ofis/ev/okul/araç v.s. gibi bilumum yerde barındırarak, her gidilen yere götürülmesini ve dağıtılmasını önermekteyim. uzun yıllardır bunu yapmaktayız ben ve çevrem olarak.
bu çıktılar nereye gidilirse gidilsin mutlaka yanımızda bulundurulur ve okullarda, ofislerde, bilumum mekanlarda panoya takılır, sokaklarda dolaşılarak, yürüyüşe çıkıldığında kısaca her daim ve her yerde araçların üzeirne bırakılır, uçup gitmemesi için sileceklere takılır, sileceklerin arkasına geçirilir. böylece önlem amaçlı hazırlanmış bulunulan bu görseli/yazıyı gören, alıp bir saniye bile olsa bakan/okuyan birisi bu hususta bilinçlenir, daha duyarlı olur, aracını çalıştırmadan önce kaputa vurmak suretiyle ısınmak amacıyla motora sığınan kedileri uyarır, böylece çok sayıda can mutlak ölüm ve yaralanmadan kurtulur.