Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara keçiören'de gerçekleşen köpek katliamı - güncel


 Şikayet ettiğimiz makamlardan gelen resmi yanıt bu şekildedir:


Sayın İlgili
Genel Müdürlüğümüze, Bölge Müdürlüğümüze Ve Birimimize
Yapmış Olduğunuz Bilgi Edinme Başvurunuzun Cevabı Ektedir.
Bilgilerinize


Orman ve Su İşleri Bakanlığı
IX. Bölge Müdürlüğü
Ankara Şube Müdürlüğü

konuyla ilgili şikayet dilekçesinde "mobese kayıtları, güvenlik görüntüleri araştırılsın" derken, zaten ıssız bir bölgede bulunup, artık kullanılmadığı, atıl vaziyette olduğu için bir kısmı doğrudan öldürülen, bir kısmı da yiyecek çöpün bile bulunmadığı için dolaylı olarak öldürülmeye çalışılıp ölüme terk edildikleri - olay yerine giden hayvan hakları savunucuları tarafından kurtarılmaya vesile olunan - "çöplüğün mobese kayıtları araştırılsın"ı kastetmediğimiz, elbette olayda şüpheli konumunda bulunan keçiören barınağının görüntülerinin araştırılmasını amaçladığımız ortada olan, bu yönüyle il müdürlüğünün yanıtının tatmin edici olmadığı açıkça ortada olup, "olayın araştırılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor" derken, olayı kapatmadıkları anlaşılmakta olduğundan, mutlaka barınak ve barınak civarındaki görüntülerin araştırılmasına yönelik baskı yapmaya devam edeceğimiz/herkesçe edilmesini önerdiğim, halen sorumlulularına yaptırım uygulanmamış olup, bu yönüyle duyulan üzüntüyü artıran vahim olay.
http://turseng.blogspot.com/...ren-belediyesinde.html - dilekçe linki bu. halen dilekçeye katılım devam etmekte olup, ad, soyadı ekleyerek gönderilmesi mümkündür, ilgili kısımda sarıyla belirtilen emaillere.
bunun dışında arayarak, faks veya emaille barınak civarındaki görüntülerin ivedilikle araştırılması gerektiğine vurgu yapılması da yine elzemdir.
blog emailini değiştirmem hasebiyle blog'da bulunan tüm resimler gitmiş olup, dilekçeye eklemiş olduğum resimleri şimdi tekrar ekleyeceğim. resimlerle birlikte gönderilmesi daha etkili olacaktır. resimler eklenmiştir.