Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

köpek - yeni yazısahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi ilkesini her daim gözönünde bulundurarak, sahiplenmede/sahiplendirmede görme/fiziksel engelli olanlarına önem verilerek, öncelik tanınması gereken can.
6 aylık yavru köpeğin hikayesi, resimleri ve sahiplenmek isteyenler için iletişim bilgisi ilgili linkte yer almakatdır:
http://turseng.blogspot.com/...-kopek-yuva-aryor.html

kısaca, bu 6 aylık yavru köpek onlar için de direksiyon kırın düşüncesinden yoksun, hayvanları uğrına direksiyon kıracak kadar değerli görmeyen zihniyette biri tarafından araçla çarpılarak olduğu yerde bırakılmış, çarpan embesil yine h.k.k. ilgili hükmü - md. 21 gereği alıp veterinere götürmesi gerekirken, elbette ki, olay türkiye'de vuku bulduğundan bundan itina ile kaçınmış, kaçıp gitmiştir. bu can bir hayvansever tarafından olduğu yerden alınıp tedavisi yaptırılmış, bir süredir büyükçe kafeste beklerken, başka bir pansiyona daha genişçe yerde beklesin diye alınmış olup, ivedilikle kendisine sıcak yuva verecek, evini, bahçesini, kalbini açacak, şefkat, ilgi, sevgi sunacak, cins sevdasından ari, sokak canlarına önem veren gerçek insan olan candostunu beklemektedir.
bir can sahiplenmek isteyenlere bu canı evleviyetle sahiplenmelerini önermekteyim. bu can engelli olmasa da, hem ön, hem de arka bacağı araçla çarpma sonucunda kırıldığından, sürekli gözetim altında olması gereken, sokaklarda yaşaması mümkün olmayan candır.