Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

neden beğenildiği anlaşılmayan entry'ler

(bkz: uyuyan köpeğe üç el ateş eden polis/@earthlings)
bu entry sözlükte bulunma ve yazma sebebim olan hayvan haklarıyla ilgili, yaklaşık 2 yıldır yazmakta olduğum yüzlerce hayvan hakları entry'sinden birisi olmakla birlikte, neden en beğenilen 500 küsür entry içinde 5. sıraya yerleştiğine anlam veremediğim entry olmuştur.
zira bu entry her ne kadar hayvan haklarıyla ve olaya uygulanacak yaptırımlarla ilgili hukuki bilgi veren bilgilendirici entry olsa da, aceleye geldiği için yarım bıraktığım bir entry olmuştu. geç saatte denk geldiğim başlıkla ilgili bu entry'yi hızlıca bilgi vermek amacıyla girmiş, normalde yaptığım üzere detaylandıramamış, her zaman yaptığım gibi aynı eylemin sahipli hayvana sahibi tarafından ve sahipsiz hayvana üçüncü kişiler tarafından uygulanması halinde takip edilecek hukuki yolları eklemeyi ertelemiş, sözkonusu bu entry'yi geliştirmek, ilgili detayları eklemek üzere bu haliyle, kısa bir şekilde bırakmıştım.
ama bu entry ilginç bir şekilde hızlıca yükselerek 5. sıraya yerleşmiş ki, muhtemelen ilk sıraya kadar yolu var.
halbuki, tam 2 saatimi ayırarak hakkında dilekçe yazdığım, sadece ad, soyadı eklenerek ilgili makama gönderilmesi amacıyla dilekçe linkini de verdiğim, tam bir günü de sözkonusu dilekçeyi yeni olgular edinilmesi üzerine güncellediğim, bir kaç gündür de üzerinde uğraştığım (bkz: ankara keçiören'de gerçekleşen köpek katliamı) başlığım ve bu başlıktaki entry'lerim, bu kadar özen ve çabayla hazırlanmış olmalarına rağmen, yani bu geliştirilmek üzere kısaca bıraktığım entry'min tam zıttı olarak son derece özenli ve geliştirilmiş, daha iyi başlık ve entry'ler olmalarına rağmen bu entry gibi üst sıralara yerleşememiştir.
yani bu entry uyuyan köpeğe üç el ateş eden polis/@earthlings , bu entry'den ankara keçiören'de gerçekleşen köpek katliamı/@earthlings daha iyi değil. ama en beğenilenlerde üst sıralara yerleşmeyi başarmıştır, nasıl olmuştur anlayamıyorum ama.

şimdi bunu belirttim diye sözlük'te yaygın şekilde yapıldığı üzere, "o zaman kötüleriz, kötü işte kötü" diyerek sözkonusu en beğenilen entry'ye karşı kötü butonuna abanılması erdemli bir davranış olmaz, zira o da hayvan haklarıyla ilgili hukuki bilgi içeren iyi bir entry ama bu belirttiğim diğerinden daha iyi değil. o zaman nasıl oluyor da oluyor, bilmiyorum...