Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

tavşanların gariplikleri - 2.

sözlükteki tavşanseverlerin, candostu olarak tavşanları seçmiş insanların katkıda bulunarak, tavşan sevgisini anlatmak/yerleştirmek için vurgulamaları gereken, tavşanlara özgü özellikler.
tavşanlarla ilgili her türlü başlığı, entry'yi desteklemekte, katkıda bulunmaya devam etmekteyim, zira tavşancanlara yönelik her türlü hayvan hakkı ihlalinin - pet shop'lardan satın alınıp, bir kaç gün sonra çiş yapıyor, tüy döküyor, kemiriyor! gibi embesil gerekçelerle bir çiftliğe!, ormana, parka v.s. bilumum tavşanlar için mutlak ölüm anlamına gelen yerlere bırakmalarının/terk etmelerinin, et, deney, kürk, av, sirk hayvanı olarak kullanılmalarının - nedeninin tavşanların da kedi ve köpekler gibi önemli, değerli, zeki, kıymetli ve insana çok bağlı canlar olduğunun bilinmemesi olduğunu düşünmekteyim.
ilaveten, tavşan dostu olanlara tavşancanları üretmemeleri, bir veteriner fakültesinde (anestezi ilaçlarının dozuna azami dikkati temin ederek, bu çok önemli, bir müvekkilin tavşanı basit bir kısırlaştırma işleminde fazla doz nedeniyle kaybedilmişti, yine veteriner hatasıyla, tavşanlar çok hassas canlar olup, anestezi dozu gerektiği gibi uygulanmalı, dozaşımı olmamalı) kısırlaştırmalarını önermekteyim.