Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Yavru Köpek - Yuva Arıyor (Önemli/Öncelikli)Türü:
Yavru Köpek
Cinsiyeti:
 Dişi
Yaşı:
0-6 ay
Ülke/Şehir
 İstanbul
Sahiplendirenin İletişim Bilgileri:
Tel: / Email: 

Sahiplenmek isteyenler yukarıdaki email adresinden bu bayanla iletişime geçerek bilgi alabilir, sahiplenebilirler. Sahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi gerekir. 
Yavru köpekle ilgilenen hayvanseverden gelen yeni bilgiler bu şekilde: 
"Onu ameliyat oldugu klinikten cikardim.cunku hateket etmesi uzerine basmasi lazimmis.Tuzlada V. klinikte pansiyona yerlestirdim. orada bir kafesten daha genis alan var. sag onkolda kirik eklemi de icine aldigindan kol halen atelde. Dahasi carpan kisi ayni tarafta hem on hem arka bacagini kirdigindan gozlem altinda bir yuvada olmasi onemli".
 Sahiplendirilecek olan yavru köpeğin hikayesi:
(Yazı sahiplendirecek olan şahsa aittir)
“Bu masum yavruyla kaza geçirmiş yardıma ihtiyacı olan köpek duyurusu sonrasında Ataşehir’de yol kenarında şantiye alanında tanıştım. Çağrıya cevap verdim.Gidip onu buldum.Yerden felçli gibi kalkamiyor çamurun içinde debeleniyordu.Kırıkları olduğunu anlayınca ve barınak tedavisini yaptıramayacağını söyleyince alıp kliniğe götürdüm.Sağ arka bacak ve sağ ön kolda kırıkları vardı.O nedenle ayağa kalkamıyordu.Sağ önkolda eklem ikiye ayrılmıştı ve sakatlık kalabilirdi.Bu yavrucağı ortada öylece bırakamazdım ameliyatlarının hemen yapılmasını istedik.2 ameliyat geçirdi.Öyle iyi huylu bir köpek ki veteriner " anesteziden uyanırken başını kaldırıp kuyruk sallayan köpek görmemiştim hiç" dedi.Arka bacağına plak kondu.Orası iyileşecek.Önkol ise tellerle tespit edildi.Sağ önkol Dirseğinde bir miktar hareket kısıtlılığı kalacak maalesef.Çünkü zavallının kaza eklemini parçalamış.Yürürken sorun yapmayacak ama otururken ön kolu tam kıvıramayabilir.Daha 4 aylık bir köpekçik sütdişlerini bile dökmeden hayatın acımasız yüzü ve ona araçla çarptıktan sonra yerde sürünür vaziyette bırakıp kaçacak kadar vicdan yoksunu bir türle karşılaştı.Hayatta kimsesi yok.Cins değil ama Yüreği sevgi dolu bir yavrucak.Uygun yeriniz varsa ona elinizi uzatın.Kötü başlayan kaderi sevgi ve merhamet dolu sıcak kollarınızda gün yüzü görsün.Onu terk etmeyecek, terk etmenin bir hayvanı öldürebilecek boyutta bir kötülük olabileceğinin bilincinde olan sevgi dolu bir aile arıyorum ona.”
 EK:
"bu yavru köpek yine trafik kazası mağduru olup, bir klinikte sahiplenmeyi beklemektedir. tedavisi tamamlanmıştır, iyi bir gözetim altında bulunması gerekmektedir. ilaveten, bu canın tedavisini üstlenmiş olup, halihazırda sahiplendirmeye çalışan şahıs tarafından hergün için yüklü miktarda pansiyon ücreti ödenerek yuva bulacağı güne kadar bekletilmektedir bu köpek. bu yüzden bir an önce bilinçli, hayvan bakmanın yükümlülük ve sorumluluklarından haberdar olan, ömür boyu bakıp, asla terk etmeyecek olan gerçek bir insanın bu canı sahiplenmesi gerekmektedir. bu can için, yuva bulana kadar pansiyonda bekletilirken ödenen yüksek tutarlardaki ödemeler, bu canın sahiplenmesi halinde doğal olarak bir başka tedavi/kısırlaştırma işlemine harcanacaktır.
bu can sahiplenene kadar, kalması için ücretsiz pansiyon hizmeti verebilecek olanlar da yine linkteki iletişim bilgilerinden köpekle ilgilenen şahsa ulaşıp, desteklerini sunabilirler. istanbul/tuzla'da bu can. yine bu cana ücretsiz pansiyon hizmeti sunmuş ve/veya sahiplenmiş olanlar devamında tarafımı da bilgilendirirse sevinirim."
(bu kısım tarafıma ait olup, entry'mden alıntıdır". http://turseng.blogspot.com/2013/01/kedi-yeni-yaz.html
alıntı linki.