Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

zulmu goruntule

bu zulme seyirci kalma! teşhir et! sloganı ve son derece güzel bir amaçla yola çıkarak, hayvanlara yönelik mezbaha, deney, çiftlik v.s. türü yerlerde gerçekleştirilen her türlü işkencenin, zulmün görüntülerini paylaşarak toplumda bilinç uyandırmayı hedefleyen, "hayvanların gözünde tüm insanlar nazidir" şeklinde haklı söylemleri bulunan, ancak aynen kürkehayır platformunun sitesi gibi faaliyetlerini durdurmuş bulunan site.
türkiye'de hem çiftlik, deney, mezbaha, hem de kürk hayvanlarına yönelik işkenceler hayvan hakları ihlallerinin başında gelmesine ve bu yönüyle evleviyetle önem verilerek, bu hususlarda bilinç oluşturmak amacıyla bu tür yayınların son hızla devam etmesi gerekirken, bunun böyle olmayıp, tam tersine faaliyetlerini durdurmaları, pasif ve etkisiz olmaları tarafımdan algılanamamaktadır.
blog yazmak, site yönetmek tabi ki, çoğunlukla bir heves başlanmasına rağmen yarıda bırakılmaya eğilimli faaliyetler. şahsen ekşi'deki hayvan hakları entry'lerimi taşımayacak olsam, ben de bir süre önce oluşturduğum hayvan hakları blogumu yarıda bırakabilirdim. ama ekşi'de yazmam süreklilik arzettiğinden, hayvan haklarıyla ilgili tüm entry'lerimi aynı zamanda kendi blog'umda da yayınlayınca (bloga özgü yazılar ve görsellerle birlikte) bloga devam etme istikrarlı bir hal aldı ve inşallah her zaman devam edecektir.
http://zulmugoruntule.wordpress.com/
bu zulmugoruntule platformunun son yayını maalesef kasım 2011 olarak gözükmektedir. bu platforma, bir yıl önce de haklarında entry girerek desteklemiş biri olarak, hayvan haklarına fayda sağlayacak olan bu siteyi tekrar aktifleştirmelerini, daha etkin olarak hayvan haklarına yönelik çabalarını devam ettirmelerini önermekteyim.