Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

anahtar kelime


 1. sözlükte hayvan haklarıyla ilgili yazmış olduğum entry'lerin tamamını hem derli toplu bir kaynak oluşturması, hem de google'da ilgili anahtar kelimelerle arama yapan hayvan haklarına duyarlı veya genel olarak ilgili herkesin ulaşarak ekşi'den farklı olarak sadece ulaştığı kaynağı inceleyip gitmemesi, diğer yazı ve görselleri de araştırarak hayvan haklarına yönelik bilgi edinmesi için bir süredir edindiğim blog'un istatistik bölümüne baktığımda gördüklerimle kah sevindirip, kah üzen, kah da dehşete kapılmama sebebiyet veren araç.

  anahtar kelimeleri önemsemekteyim, zira hayvan haklarına duyarlı veya genel olarak ilgili herkesin merak ettiği hususları görmek, hayvan haklarına yönelik bilgi edindirme/bilinçlendirme çalışmalarını yönlendirme bakımından önemli olmaktadır.
  örn. "ankara, hayvanına eziyet eden nereye şikayet edilir" türünden bir anahtar kelimeyle bu tür hayvan hakları ihlalleri için hazırlamış olduğum form dilekçeye ulaşmış olduklarını görmek, bir canın bu dilekçe aracılığıyla şikayet edilmek suretiyle kurtulacağını bilmek tarafımı mutlu ederken, "kaliteli toplu köpek dövüşü" gibi bir arama üzüntüye sebep olmaktadır. ilk anda bu tür embesillerin blog'uma gelmiş olması rahatsızedici olup, tarafımı gerse de, ilk tepki geçince aslında tam da bu gibi yaratıkların blog'a gelerek hayvan hakları ile ilgili kaynakları okuyup bilinçlenmesinin daha amacauygun olacağını düşünerek anlam vermekteyim. zira bu yaratıklar bu tür anahtar kelimelerle gelip ulaştığı yazılar köpek dövüşünün yasak olduğu, hayvan hakları ihlali oluşturduğuna yönelik makalelerimden oluşmaktadır.
  ama az önce farkettiğim anahtar kelime tamamen tarafımı dehşete düşürerek, blogspot altyapılı blog'larda ziyaretçilerin ip adresinin görünmemesinin büyük bir abeslik oluşturduğunu düşündürmektedir.
  zira bu anahtar kelimeler bunlardan oluşmakta olup, "+12tecavüz indir", gelip ulaştıkları yazı, sözlükte de entry olarak yer alan tecavüz mağduru ayşa köpeğin üçüncü duruşmasıdır.
  nasıl bir embesil, nasıl bir çöplük böyle bir anahtar kelime ile arama yapar, bilmiyorum, bilmek de istemiyorum. ama, bu tür yaratıklar yeryüzünde varolduğu sürece küçük çocuklar ve hayvanlar gibi masum ve korunmasızların herdaim cinsel ve yaşamsal tehlike altında olacağını biliyorum.