Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

esra ceyhan - yeni yazı

hayvan sevgisi gibi tüm duygulardan farklı, muhteşem duygunun aynı zamanda vefa, sadakat, dostluk gibi güzel unsurları da barındırdığını, tam da bu yüzden kalbinde hayvan sevgisi de bulunduranlar tarafından onlara hayvan değil can, kendilerine de candostu dendiğini, tüm bu muhteşem duyguların da tek taraflı değil, bilakis karşılıklı olduğunu bilmeyen, yaptığı gafın çalıştığı kurumun dini hassasiyetilerine yaranma kaynaklı olabileceğini belirtenlerin tam tersine içinden gelerek, gerçek düşüncelerinin bunlar olduğundan emin olduğum, yaratılmasa da olurmuş, dünya herhangi bir kayba uğramazmış denilebilen şahıs.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25411697/#storycontinued - haberde sözüedilen 3 yaşındaki kedi, bir süre önce kaybettiği candostunun mezarını çeşitli oyuncaklar götürüp bırakmak, zaman geçirmek suretiyle kendi başına ziyaret ediyormuş.
http://www.sabah.com.tr/.../2-bin-yillik-sevgi-mesaji - bu da 2 bin yıl önce rhodepe isimdeki bir gerçek insanın çok sevip değer verdiği, kaybettiğinde üzüntüsünü azaltmak için tarihte nadir bulunan bir eseri ortaya çıkartacak kadar büyük bir sevgiyle bağlandığı köpeği stefanos için köpek lahdi yaptırdığına dair yazı.
http://www.antalyamuzesi.gov.tr/...termessos-orenyeri - bu da söz konusu köpek lahdinin resmi.

iki farklı haber. birinde bir kedinin çok sevdiği candostuna gösterdiği vefa, bağlılık, sevgi görülmekte, diğerinde gerçek bir insan tarafından bir köpeğe duyulan sevgi, şefkat, sadakat apaçık anlaşılmaktadır.

ama sen bunlardan habersizsin, esra ceyhan, her zaman da öyle kalacaksın, çünkü fıtratın böyle, bu duygulardan yoksunsun. hiç bir zaman o kedinin ve bu kadının seviyesine yükselemeyeceksin. seviye farkın her zaman uçurum gibi olacak.
kürk giyen ünlüler ve bu tür sevgisizlik olayları nedeniyle, bu anlaşılmaz ve gereksiz ve de haksız yere bilinen, tanınan, özetle "ünlü" denen şahısların isimlerini zikrederek, haklarında bahsetmek zorunda kalmam sözkonusu oluyor ki, bundan, doğal olarak her normal, makul ve ortazekalı insan gibi rahatsız olmaktayım, zira bu gibiler isimleri söylenip haklarında bir dakika bile konuşulmaya, zaman ayrılmaya değmeyecek şahıslardır.