Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

evcil hayvan sahiplendirme ilanlarıincelenirken/yayınlanırken görme/fiziksel engelli canlara ait olanlarına özel önem ve öncelik verilmesi gereken duyurular.
(bkz: sahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi)
(bkz: yuva arayan engelli hayvanlar)

bir can sahiplendirirken, genel olarak sahiplendirme ile ilgilenirken ilgili linkte hayvan haklarına yönelik hukuka aykırılıkların ortaya çıkması halinde kolaylıkla hukuki takibinin yapılabilmesi için hazırlamış olduğum dilekçe/formlardan birisi sahipsiz hayvan edinme formu mevcuttur: http://turseng.blogspot.com/...yvan-edinme-formu.html
bir canı sahiplendirirken linkteki form hem sahiplenen, hem de sahiplendiren tarafından imzalanarak hukuki geçerlilik kazanır.

ilaveten, http://turseng.blogspot.com/...ftliklerinden-mal.html linkteki sahiplendirme ilanı formunun doldurulup ilgili email adresine gönderilmesi halinde sahiplendirme ilanları hayvan hakları blogumda yayınlanmaktadır. yine bu ilanların yayınlanmasında da görme/fiziksel engelli canlarla, hayvanseverler tarafından bile yeteri kadar/kedi ve köpekler kadar ilgi görmeyen tavşan/hamster/iguana v.s. gibi hayvanlara ilişkin ilanlar önemli/öncelikli olarak değerlendirilir, özel önem verilir, gerekli ilginin gösterilmesi, sahiplendirme sürecinin hızlanması için gerekli işlem ve eylemler gerçekleştirilir.

ek: sahibinden.com hayvan hakları savunucularının uzun süreli baskılarından sonra sitesinde ücretli ilanlara yer vermekten vazgeçmiş, bu yönüyle takdirlerimizi toplamış olan kurumdur. söz konusu sitede yalnızca ücretsiz sahiplendirme ilanlarına yer verilebilir, bu yüzden sitede ücretsiz sahiplendirme ilanı verip, iletişime geçince ücret talep eden ilanları/kişileri ilgili butonlardan site yönetimine şikayet etmekten kaçınmayınız, mutlaka şikayet ediniz ki, bu yaratıkalrın site üyeliklerinin iptal edilerek, ilanlarının kaldırılmasını sağlayabilesiniz.
ayrıca, intoko/elookat v.s. gibi halen ücretli sahiplendirme ilanalrına ısrarla yer vermeye devam eden sitelerin yöneticileri ile iletişim bölümünden irtibata geçerek sahibinden.com sitesi örnek gösterilerek, ücretli ilan verilmesini yasaklaması ve sitede yalnızca ücretsiz sahiplendirme ilanlarına yer verilmesi talep edilebilir, bu yönüyle hayvan hakları adına çok önemli adımlar atılmış olur.
bu tür online hayvan satışına yer veren, bu tür can satışını teşvik eden sitelerle ilgili detaylı olarak başlık açıp entry gireceğim inşallah en kısa zamanda. uzun zamandır h.k.k. madde 14 hükümlerine aykırı olarak online hayvan satışı yapan sitelerle ilgili gerekli yaptırımların uygulanması amacıyla yazı yazmak aklımda olsa da, bu hafta çok yoğun olmam hasebiyle inşallah önümüzdeki hafta içinde bu konuyla ilgili detaylı yazıyı yazacağım.

sahibinden.com da dahil her türlü ilan sitesinde yine h.k.k. hükümlerine aykırı olarak deney hayvanlarına yönelik ilanlara denk gelinmesi durumunda hemen ilgili şikayet butonu ve/veya iletişim bölümünden irtibata geçerek ilgili ilanın h.k.k.na aykırılık oluşturması hasebiyle kaldırılmasını talep etmek gerekmektedir. bir kaç gün önce böyle bir ilana denk gelmiş, gerekli şikayeti yönelttikten sonra ilgili ilanın kaldırıldığına yönelik bilgi site tarafından bize bildirilmiştir. bu husus son derece önemli olmakla birlikte gerekli ilgi ve özen ve de hassasiyetin gösterilmesi, mutlaka şikayet edilmesi gerekmektedir.