Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

gazetelerin ekşi sözlük'ten alıntı yapması - 1.

artık mutat hale gelmeyi de geçmiş, sözlüğün yazarların fikir haklarını korumada isteksizliği ve yetersizliği nedeniyle yüzsüzlüğü de geçmiş eylem.
aşağıdaki linkte bulunan "yazı" sözlükteki entry'lerin aynen kopyalanmasından oluşmaktadır. almış kürk giyen ünlüler başlığını önüne, entry'lerimi aynen kopyalamış. "yazı" kısmı tamamen benim entry'lerimden, örnekler kısmı da benim ve diğer bir kaç yazarın entry'lerinden oluşmaktadır.

kürk giyen ünlüler/#28580094 entry'mden alınmıştır.
"işte buradaki canlardan tam 60 can sen o beyaz kürkü giyesin diye, senin bir tek kürkün için eziyetlere tabi tutularak, makatlarından elektrik verilerek, suda boğularak, boyunları kırılarak öldürüldü.
tüm kürk giyen ünlüler, giydiğiniz o bembeyaz, gri, siyah, sarı gibi çeşitli renklerdeki kürkler boyanmamaktadır, onlar bir zamanlar üzerlerinde oldukları canların gerçek renkleri, o şekilde doğdular. giydiğiniz kürklerin üzerlerinde onların sahiplerinin hangi eziyetletle öldürüldüğüne dair herhangi bir işaret yoktur. bunun sebebi de kürkleriniz üzerinde iz oluşturmayacak özel işkence yöntemleriyle öldürülmüş olmalarıdır."

#31575382 entry'mden alınmıştır.
"sosyal medya araçlarında kedi ve köpeklerinin ve bilumum denk geldiği hayvanatın resimlerini paylaşan, yine sosyal medya araçlarındaki hesaplarından "bir kap su, bir kap mama" çağrısı yapan, bu yönüyle bakıldığında hayvansever biri gibi bir imaj çizse de, tüm bunları "hayvansever olmanın popülariteye olumlu etkisi" gibi bir imaj danışmanlığı tüyosu çerçevesinde yaptığından olsa gerek, işkence sonucu elde edilen ürün - kürk almaktan çekinmeyen şahıs.
kürk giysi değil, %100 canlı.
kürk senin için değil, gerçek sahipleri için yaratıldı, seni değil, canları korusun diye verildi rabb'im tarafından. (şu kısmı bırakmış rabb'im dediğim için herhalde*)
kürkler çeşitli işkenceler sonucunda elde edilir. bu yüzden kürke hayır! kürk giyenlere de hayır!
"

#28024758 entry'mden alınmıştır.
"o kürkler sizler için, süs amaçlı giyesiniz diye değil, gerçek sahipleri olan, bin bir çeşit işkence ile öldürülmek suretiyle kürkleri üzerlerinden koparılarak alınan tavşan, fok, sincap, tilki, çinçilla gibi canlar için yaratıldı. bu kürkleri yaratılış amacınıza aykırı olarak kullanmanızı kınıyor, en kısa zamanda merhamet gibi asil bir duyguyla tanışarak bu kürkleri gerçek sahipleri olan canlara bırakmanızı, kürk giymekten vazgeçmenizi diliyoruz. "