Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

gazetelerin ekşi sözlük'ten alıntı yapması - 2.

hem anonimliğimi korumak, hem "ben yaptım, ilk ben yazdım" diyerek inancıma aykırı bir şekilde enemi besleyerek enaniyeti artırmamak, hem de "ben yaptım" demenin övgü almak için bir yöntem olduğunu düşünmem ve de övülmenin riyakarlığı geliştireceğini bilmem gibi nedenlerle şimdiye kadar pek üzerinde durup, takip etmediğim konu.
hukukçu olmama rağmen yasal takip yoluna gitmem halinde gerçek kimliğimin bilinmesi durumu sözkonusu olacağından hukuki takibini yapmadığım, ilaveten yukarıda belirttiğim nedenlerle "ben yaptım, ben ettim, ilk ben yazdım, fikir bana ait, benden çalmışlar" demenin inancıma aykırı olacağını düşünmem nedeniyle şimdiye kadar önemsememeye çalışsam da arka arkaya yaşananlarla artık bıktığım, belirtmem gerektiğini, sözlük yönetiminin yazarların fikir haklarını korumaya yönelik düzenlemeler getirmesi gerektiğini düşündüğüm husus.
örn. (bkz: kediler soğuk havalarda motora sığınır) başlığını 30.09.2011 tarihinde açmış bulunmaktayım. yine 04.11.11 tarihli, numaralı entry'mde ta kaç yıldır yapmakta olduğumuz ve işe yaradığını yakinen bildiğimiz eylemi - "aracınızı çalıştırmadan önce kaputa vurunuz, kediler soğuk havalarda motora sığınır" şeklinde küçük notlar hazırlayarak araçların üzerine ve çeşitli yerlere dağıtılmasını önermiş olmama rağmen, ntvmcnbc ta 24.12.12 tarihinde bu fikri yeni bir fikir gibi sunmuş, ayrıca ilgili haberinde, kendi hayvan hakları blog'umda kullandığım 2 resmin aynısını kullanmıştır. (bkz: kaputa vur)
http://www.ntvmsnbc.com/id/25408737/ - kullandıkları motordaki kedi içerikli 2. resimde benim blogumda dha yazısı gözüküyor. çünkü resim dha'ya ait. bunlar sitelerine geçirirken dha yazısını silmişler.
http://turseng.blogspot.com/...da-motora-siginir.html
daha önce de aynı kurum (bkz: azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı) başlığımı ve entry'lerimi aynen haberleştirmiştir yine kaynak göstermeden.