Öne Çıkan Yayın

KAZ TÜYÜ İŞKENCESİ - KAZ TÜYÜ ÜRÜNLERİ SATIN ALMAYIN

ÖNEMLİ: Görseller +18 olup, kalp, ruh ve sinir hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir. kaz tüyü dehşeti...

gazetelerin ekşi sözlük'ten alıntı yapması - 3.

odatv'nin de aralarında bulunduğu apartma gazetecilik örnekleri.
(bkz: odatv/#31362010) ilgili entry'de belirttiğim üzere odatv bu linkteki yazımı ve resimlerimi aynen kullanarak, kaynak göstermemiş, bu yönüyle fikri hak ihlali oluşturmuştur.
http://turseng.blogspot.com/...ren-belediyesinde.html
konuyla ilgili onlarca resim arasından benim seçerek kullanmış olduklarımın aynısını kopyalamada bile beis görmemişlerdir. ilgili linkteki resimlerin sıralaması blog için kullandığım birincil emaili değiştirmem sonunda blog'daki tüm resimlerin ortadan kalkması üzerine tekrar eklediğimde tarafımdan değiştirilmiş ve resim sayısı artırılmıştır, yoksa resim adedi ve sıralamasını bile aynı tutmuştu kopyalarken bu odatv.
özetle, bunlar benim kısıtlı zamanımda bizzat denk geldiklerim, bunlar dışında da fikri hak ihlalleri, apartmalar, intihaller mevcuttur hem şahsım, hem de diğer yazarların eserleriyle ilgili. sözlük yönetiminin ivedilikle görsel/yazılı/sosyal medya araçlarının sözlük yazarlarının eserlerini kaynak göstermeden, hukuka aykırı olarak kopyalamasına karşı gerekli hukuki düzenlemeleri yapması, caydırıcı önlemler alması, ciddi uyarılarda bulunması gerekmektedir. ki, bizler de prensiplerimize aykırı olarak fikri hak ihlallerini duyurmak zorunda kalmayalım.