Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

gazetelerin ekşi sözlük'ten alıntı yapması - 4.

destek veren tüm arkadaşlara teşekkür etmemi sağlayan konu.
aslında yazar arkadaşın belirttiği gibi alıntı sınırını fazlasıyla aşmaları hasebiyle bu başlık bu durumlara çok uymamakla birlikte uygun başlığı bulamadığım için buraya yazdım.
inancıma aykırı olarak yukarıda da belirttiğim üzere enaniyet ve riyakarlık gelişmesine yol açma ihtimali olduğu için halihazırda bu alıntı/çalıntı suretiyle fikri hak ihlallerini yazmış olmam nedeniyle ayrıca kızgınım bu tür intihalleri yapan kurum ve şahıslara. zira, bu asla istemeyeceğim bir durumdu. bir tarafta "ben yaptım, bana ait, ben, ben, ben" demem halinde ortaya çıkabilecek olan enaniyet ve riyakarlık olasılığı, bir tarafta da karşılaşıldığında garip bir tiksinme, garip bir senden çalınmışlık hissi nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlık duygusunun akla getiriği yine inancıma göre mağrur da mağdur da olmamak gerektiği düşüncesi. bu ikisini karşılaştırdığımda sözkonusu intihal nedeniyle hissettiğim rahatsızlık hissi ve inancıma göre mağdur da olmamak, hakkını aramak gerektiği olgusu ağır bastığından bu intihalleri yazmaya karar verdim. yine de halen çok kızgınım bu tür bir olay sözkonusu olduğu ve ben yaptım demek zorunda kaldığım için. bu kızgınlık hissi, senden çalınmışlık hissini bile bastırıyor.
umarım, gerekli önlemler alınır sözlük yönetimi tarafından, bir daha bu tür olaylarla karşılaşmaz, ben yaptım demek zorunda kalmaz hiç bir yazar.

ilaveten, iletişim kısmından editöre mesaj bölümünden gerekli uyarıda bulunarak yazının kaldırılmasını ve özür dilenmesini talep ettim, intihale maruz kalan diğer şahıslara da aynısını yapmalarını önermekteyim.