Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kedi - yeni yazı

geçirdiği trafik kazası sonrasında yaşamını görme engelli olarak bir klinikte tam 2 yıldır sürdürmek zorunda kalan, özel durumu nedeniyle kalbimin burkulmasına sebep olup, sözlük ve blog'da bir kaç defa sahiplendirme duyurusunu yapmış olduğum, yeni edindiğim bilgiye göre yuvalanmış olup, bu yönüyle tarafımı son derece mutlu etmiş olan can.
http://turseng.blogspot.com/2012/12/kedi-gorme-engelli-2-yldr-klinikte.html - 2 yıldır kafeste yuva bekleyen can bu şebelekti. bu canı sahiplenen sözlük yazar veya okuruysa tarafımla blog'daki yorum bölümünden iletişime geçerse sevinirim. zira, daha önce de belirttiğim gibi böyle zaruret halinde bulunan cana yardım etmiş olan, evini açan insanla/insanlarla tanışmak istemekteyim.
http://turseng.blogspot.com/2012/12/yavru-kopek-yuva-aryor.html - bir diğer acil yuvalanmayı bekleyen can da bu linkte. bu yavru köpek yine trafik kazası mağduru olup, bir klinikte sahiplenmeyi beklemektedir. tedavisi tamamlanmıştır, iyi bir gözetim altında bulunması gerekmektedir. ilaveten, bu canın tedavisini üstlenmiş olup, halihazırda sahiplendirmeye çalışan şahıs tarafından hergün için yüklü miktarda pansiyon ücreti ödenerek yuva bulacağı güne kadar bekletilmektedir bu köpek. bu yüzden bir an önce bilinçli, hayvan bakmanın yükümlülük ve sorumluluklarından haberdar olan, ömür boyu bakıp, asla terk etmeyecek olan gerçek bir insanın bu canı sahiplenmesi gerekmektedir. bu can için, yuva bulana kadar pansiyonda bekletilirken ödenen yüksek tutarlardaki ödemeler, bu canın sahiplenmesi halinde doğal olarak bir başka tedavi/kısırlaştırma işlemine harcanacaktır. bu can sahiplenene kadar, kalması için ücretsiz pansiyon hizmeti verebilecek olanlar da yine linkteki iletişim bilgilerinden köpekle ilgilenen şahsa ulaşıp, desteklerini sunabilirler. istanbul/tuzla'da bu can. yine bu cana ücretsiz pansiyon hizmeti sunmuş ve/veya sahiplenmiş olanlar devamında tarafımı da bilgilendirirse sevinirim.
(bkz: terk edilen hayvanların intihar etmesi)
(bkz: sahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi)
(bkz: yuva arayan engelli hayvanlar)