Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kedilerin gariplikleri

resmi kopyalayıp çok sayıda çıktısını alarak, çevrenize dağıtıp, araçların üstüne bırakmanızı önermekteyim. alttaki yazıda sözünü ettiğim üç bacaklı şebelek, böyle bir kaza sonucu engelli kalmış bir sokak canı. 

bahçeden eve aldığımız, çok küçük ve sessiz, ciddi bakışlı, sürekli başını sağa doğru yatırıp yüzümüze adeta bir profesör edasıyla bakan şebeleğin büyük, gürültücü, üç bacaklı şebeleğin ağzını her miyavlamaya çalıştığında patileriyle kapatmaya çalışması. bu profesör yavru yüzünden üçbacaklı şebelek ağız tadıyla, önceki gibi gönlünce bağıra çağıra gürültü yapamamaktadır, zira ne zaman ağzını açsa bu şebelek bir yerlerden yetişip patisiyle zavallımın ağzını kapatmaya çalışıyor. gürültü sevmeyen, son derece ciddi bir can bu.
her zaman belirttiğim ve toplumun çoğunluğu tarafından artık bilindiği üzere pet shop'lardan, canların aynen bizler gibi canlı olduğu halde mal gibi vitrinlerde sergilendiği, eski köle pazarlarından farkı bulunmayan görüntüsü ve niteliği ile kalpleri burkan, kanlı ticaret çarkının dişlilerinden birisi olan bu kurumlardan satın alınmayıp, barınak veya sokaklardan sahiplenilmesi gerekmektedir.
ilgili linkte bulunan üç yavru kardeş yuva aramaktadır. bir candostu edinmek isteyenlere bu canları sahiplenmelerini önermekteyim. yalnız, tüm sahiplendirmeleri hukuki etki altına almak, sahiplendirilen canların haklarını koruyabilmek amacıyla düzenlemiş olduğum sahiplendirme formu imzalatılmak suretiyle sahiplendirilecektir bu canlar. özellikle, cins düşkünlerinin üretme, satma gibi niyetlerle sahiplenmesini engellemek amacıyla ilgili formda belirtilen taahhütleri ve koşulları kabul eden, kötüniyetten uzak, gerçekten bir cana ömür boyu yuva vermek, candostu olmak isteyenler ilgili formu imzalayarak bu canları sahiplenebilecekledir. form kısırlaştırma, satmama, terk etmeme, zorunlu nedenlerle terk etme halinin ortaya çıkması durumunda ise öncelikli olarak sahiplendirene bilgi verme hususlarını hükme bağlamaktadır. ilgili ilanda da belirttiğim üzere bu canları sahiplenmek isteyenlerin öncelikle bu formu okumasını, koşulları uygun ve yükümlülükleri yerine getirebilir bulmaları halinde ilgili iletişim bilgilerinden sahiplendiren kişiyle irtibata geçmelerini önemine binaen belirtirim bir kez daha.
yuva arayan canların resimleri, sahiplendirme bilgileri, sahiplendirenin iletişim yolu için: http://turseng.blogspot.com/...yan-yavru-kediler.html