Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yuva arayan engelli hayvanlar - 3. yuvalandı"görür gibi bakmasına rağmen, tamamen görme engelli olup, tam 2 yıl(iki yıl)dır bir klinikte kafeste beklemekte olan canın da aralarında bulunduğu hayvanat. tamamen görme engelli olması hasebiyle sokağa bırakılması mümkün olmadığından son çare olarak bu yol seçilmiş.
bu canı 2 yıldır beklemekte olduğu klinikteki kafesinden kurtarmaya vesile olmak isteyenler, linkteki telefon numarasından sahiplendirecek kişiyle bağlantı kurarak cana sıcak bir yuva açabilir, şefkat ve ilgi ve de sevgi sunabilirler."
http://turseng.blogspot.com/2012/12/kedi-gorme-engelli-2-yldr-klinikte.html - canın resimleri, sahiplendirmeyi yapan şahsın iletişim bilgisi linkte.
kedi başlığındaki entry'mden alıntıdır.

engelli canların sokak/barınak/sanayi bölgeleri v.s. gibi bilumum ölüm saçan yerlerde değil, güvenli ve şefkat dolu sıcak yuvalarda yaşaması gerektiği gerçeğini bilen ve önem veren biri olarak, tüm engelli canların sahiplenmesine destek vermekle birlikte, tam 2 yıldır kafeste bekleyen bu canın sahiplenmesine çok daha fazla önem vermekteyim. bir can dostu edinmek isteyenlere mutlaka bu canı sahiplenmelerini önermekteyim. sahiplenenler tarafımla bağlantı kurarak bu konuda bilgilendirirlerse sevinirim.
(bkz: sahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi)