Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

10 şubat yedikule barınağı sevgi günü kermesi


bugün saat 12:00 - 17:00 arasında yedikule hayvan barınağında gerçekleşecek olan, barınağa gelir sağlama amaçlı etkinlik.

"10 şubat'ta geliri barınağın ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanılacak olan geniş çaplı bir kermesin düzenlenecek olduğu, yöneticisi olan meral olcay sayesinde türkiye'nin en bilinen, bu yüzden hem can sahiplenmede, hem bağış yapmada, hem gönüllülük kurumunu gerçekleştirmede diğerlerine oranla daha fazla öne çıkan, bu yönüyle yöneticisini takdir etmekte olduğum, hayvan barınağı denince akla ilk gelen kurum.
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/...
detaylı bilgi linkten edinilebilir. buna göre, kermese ürün gönderecek sponsorlar, satılmak üzere çeşitli yiyecekler yapıp getiren gönüllüler aranmaktadır. istanbul ve çevresinde bulunan hayvan haklarına duyarlı herkese söz konusu kermese destek vermesini, yoğun katılımın sağlanması için çaba gösterilmesini önermekteyim.
meral olcay'ın barınağı bilinir hale getirme ve barınaktaki canların tüm ihtiyaçlarını sağlama, durmaksızın barınağa getirilen, kapısına terk edilen, ihbar üzerine gidilerek alınıp götürülen canlara yardım etmek için gösterdiği bu yoğun çabaların diğer vakıf ve kamu barınaklarının yöneticilerine örnek olması gerekmektedir.

benzer çalışmaların yarısı yavru, 3500 civarında canın aç susuz yaşamakta olduğu, popüler olmadığı için bilinmeyen, gidilmeyen, hayırseverlerce yardım edilmeyen, sadece konuşarak hayvan hakları için çalışma yaptığını, hayvan haklarını geliştireceğini düşünen, hayvan hakları savunucusu olduğunu iddia edip, tarafıma aslında ne kadar duyarlı biri olduğunu göstermek amacıyla "ben barınaklara gidemiyorum, çok üzülüyorum gidince çünkü, hiç bir barınağı ziyaret etmiyorum" şeklinde bir cümle kuracak kadar duyarsız "hayvansever"ler oldukça her daim yardıma muhtaç halde bulunmaya devam edecek olan, hayvan haklarına gerçekten duyarlı herkese mutlaka gidip ziyaret etmesini, mama/ilaç/kulübe yardımında bulunmasını, buradaki canları sahiplenmesini/sahiplendirmesini önermekte olduğum gölbaşı hayvan barınağı."
bu kısım yedikule hayvan barınağı/@earthlings entry'mden alıntıdır.

not: istanbul'da ikamet eden hayvan haklarına duyarlı insanların gün içinde bu barınağı ziyaret ederek, kermese katılım göstermesini, gitmişken barınak canlarına mama ve diğer ihtiyaçlarını da götürmesini, buradaki yiyecekten ziyade sevgiye aç canlara sevgi ve şefkat göstermesini, başlarını okşayıp, oyunlar oynayıp ilgilenmesini, bir can dostu arayanlara da bu barınaktan aynen binnur kaya/@earthlings gibi zaruret halinde bir canı sahiplenmesini önermekteyim.
ilaveten, bu kermese katılacak olan sözlük içinden ve dışından herkese bolca resim çekerek bu başlık altında ve sosyal medya araçlarında paylaşmalarını önermekteyim. tarafıma da blog aracılığıyla ulaşarak bu resimleri gönderebileceklerini, ilgili resimleri blog'da aynı başlık altındaki yazı içinde yayınlayacağımı belirtirim.*
başarılı olması ve amacına ulaşarak, canlara yiyecek/aşı/ilaç/kulübe v.s. olarak dönecek kadar bol gelir elde etmesi dileğiyle...

ek: yedikule hayvan barınağı sevgi günü kermesi geleneksel bir etkinlik olup, her sene 10 şubat'ta düzenlenmektedir. bu sene 4.sü düzenlenecek olan bu kermese bol katılım gerekmektedir, önemine binaen tekrar belirteyim.