Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

alsancak tansaş'taki hayvan düşmanı güvenlikçi

sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik eziyet şeklinde biz hayvan hakları savunucularına göre suç, tck kapsamında değil, kabahatler kanunun kapsamında yer alan h.k.k.'na göre kabahat işlemiş olan kedi düşmanı.
bu şahıs, linkteki form dilekçe olaya uyarlanarak http://www.turseng.com/...anlara-eziyet-edenleri.html herkes tarafından izmir il orman ve su işleri müdürlüğüne şikayet edilebilir. bu durumda il orman müdürlüğü tarafından olay incelenerek şahsa idari para cezası uygulanır, şahıslar tarafından hayvan hakları ihlali gerçekleştirilmesine yönelik durumlar için geçerli olan tutanak düzenlenerek.
her ne kadar bu yaptırım bu cana yönelik vahşet karşısında son derece yetersiz olsa da maalesef mevcut yasalar çerçevesinde uygulanabilecek en iyi ve tek yaptırım budur hayvan hakları ihlali davranışı nedeniyle.
ancak, bu şahıs çalıştığı kurum olan tansaş - işvereninin menfaatlerine (olay nedeniyle muhtemel müşteri kaybı, markanın zedelenmesi v.s.) bu davranışı ile zarar verdiği gerekçesiyle işten çıkarma yaptırıma tabi tutulabilir, bu durumda il orman müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan böyle bir idari para cezası yaptırımını ortaya çıkaracak hayvan hakları ihlali tutanağı kurum için işten çıkarmaya dayanak oluşturur.
bu nedenle olaya tanık ve müdahil olarak canı korumaya çalışan hayvan haklarına duyarlı davranışını takdir etmekte olduğum şahsa önerim ilgili linkteki hazır dilekçeyi olay kısmına söz konusu olayı ekleyip göndermesidir.
olayı aktarmış bulunduğu dilekçeyi yayınlarsa hayvan haklarına duyarlı diğer şahıslar olarak bizler de söz konusu dilekçeyi gönderir, bu olayda kendisine destek veririz.
dilekçe şu email adreslerine gönderilecektir: izmir@ormansu.gov.tr, bolge4@ormansu.gov.tr, dkmp@ormansu.gov.tr, muzuner@ormansu.gov.tr, hbinboga@ormansu.gov.tr , mozkaya@ormansu.gov.tr

doğa koruma şube müdürü: mehmet uzuner, (tel. numarası linkte var, buraya kopyalamadım) bu şahıs da aranarak olayla ilgili tepki gösterilebilir, olayın araştırılması ve sonuçlandırılması talep edilebilir.

ilaveten, izmir çandarlı'da da bir hayvan hakları ihlali daha mevcut, bu sefer hayvan hakalrına aykırı davrananın belediye olduğu iddia edilmektedir. zira ocak ayından itibaren çandarlı'da onlarca köpek zehirlenerek öldürülmektedir. bu olayla ilgili yine hazırlamış olduğum dilekçe aynı email adreslerine gönderilerek canların hakkı aranabilir.
her türlü hayvan hakları ihlalinde mutlaka tüm hukuki ve idari yollar takip edilmeli, olayların yaptırımsız kalmaması sağlanmalıdır.
http://www.turseng.com/...candarli-belediyesinde.html - bu da çandarlı için gönderilmeye hazır dilekçe, yoğun katılım etkili olacaktır her olayda olduğu gibi.
uyarı: görseller +18, kalp, ruh ve sinir hastaları ile, reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir.