Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Ankara Kazan'da Gerçekleşen Köpek Katliamı - 2


hem kurumlar, hem de şahıslar tarafından gerçekleştirilen hayvan hakları ihlallerinin yoğun olduğu bölgelerden birisi olan kazan'da, belediye veya şahıslar tarafından 15 civarında köpeğin öldürülüp, devamında poşetlere konularak getirilip tam da kazan hayvan barınağının bulunduğu yere çok yakın, bocce sahası diye bilinen mahaldeki şelaleye atılması şeklinde gerçekleşmiş olan vahşet.
bir kaç hayvan hakları savunucusunun tarafıma ilettiğine göre bölgede hem belediyeden kaynaklanan, hem de şahıslardan kaynaklanan civardaki sahipsiz sokak köpeklerine yönelik bu şekilde çok sayıda işkence, tecavüz, öldürme, eziyet etme eylemleri sıkça vuku bulmaktaymış. dilekçeyi keçiören köpek katliamı için hazırlamış olduğum aynı şikayet dilekçesinden uyarlayarak yine blog'da yayınladım.
1. bu korkunç oalyı gerçekleştiren kazan belediyesi ise (ki, barınağa çok yakın bir bölgede bulunmuş bu canlar),
2. başka bir belediye ise (ki, bu da sıkça yaşanan olaylardan, bir belediye bölgesindeki canları öldürerek götürüp diğer belediyenin bölgesine atmaktadır),
3. şahıslarsa, şeklinde üç ihtimale göre suç ve yaptırımları belirttiğim dilekçeye yoğun katılım gerekmektedir.
bu 15 civarında canı acımasızca öldürüp, poşetlere doldurup, adeta çöplermiş gibi götürüp bölgeye atan şahıs/şahıslar/kurum/kurumlara yaptırım uygulanması, en azından uyarılmaları, en basitinden gözdağı verilmesi amacauygun olacaktır.
bu belediyenin uzun zamandan beri devam etmekte olan hayvan hakları ihlallerine karşı şikayet yoluna gitmek, rahatlıkla öldürülen sahipsiz sokak canlarının sahipsiz olmadıklarını göstermek, sosyal/görsel/yazılı medyanın ilgisini bu ve benzer olaylara çekmek, az da olsa bu kurum ve şahıslar için caydırıcı olacaktır, bu da candostlarımızın korunması açısından büyük bir anlam taşıyacaktır.
linkteki dilekçe, koyu renkle işaretli bölgede bulunan kısma ad, soyadı ve iletişim bilgileri eklenmek suretiyle, devamında resimler de dahil olmak kaydıyla tamamen kopyalanarak yine linkte belirtilen email adreslerine gönderilecektir.
http://www.turseng.com/...an-belediyesinde-kopek.html - şikayet dilekçesi, olaydan resimler bu linkte yer almaktadır.
uyarı: +18, kalp, ruh ve sinir hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir.