Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

CANDOSTLARINI KAYBEDEN 10 KEDİCAN YUVA ARIYOR - ÖNEMLİ/ÖNCELİKLİ

Türü:
candostlarını kaybetmiş olan 10 kedi
Yaşı:
-  
Cinsiyeti:
Dişi ve erkek 10 kedi
Ülke/Şehir:
İZMİR / KONAK
Sahiplendirenin iletişim bilgileri:

Sahiplendirilecek hayvanın hikayesi:
(sahiplendiren şahsa aittir)
Fotoğraflarda gördüğünüz 10 kedi, mahallemizde 30 ocak 2013 tarihinde vefat eden Patricia isimli bir Amerikalı hanımın kedileriydiler. Patricia hanım uzun süredir tedavi görüyordu, memleketine dönmek istiyordu, ama kimisi kör, kimisi hasta olan bu hayvanları bırakamadığı için memleketine dönemedi ve ülkemizde vefat etti. Ayın 5'inde kira kontratları bitiyordu ve çok kısa zamanımız vardı. Bu sırada konsolosluk ve polis devreye girdi, Amerikalı hanımın evine mühür vuruldu, bu kedicikler ise, ben ve bir hayvansever yakınım tarafından Konak Belediyesi Veteriner işlerine geçici süre ile teslim edildi. Her birinin özel bir hikayesi, ayrı bir yeri var. Çok zorluklarla hasta, yaralı şekilde bulunmuş, tedavi edilmiş hayvanlardır. Kedilerden iki tanesinin iki gözü tamamiyle kör, bir tanesinin tek gözü kör, iki tanesinin idrar yollarından kristallenme var, bir tanesi böbrek hastası. (idrar yolu rahatsızlığı ve böbrek rahatsızlığı olanlar k/d ve s/d özel mama kullanıyorlar, normal mama yiyemiyorlar.) Sokakta kalan bu canlara Konak Veterinerlik geçici süre ile kucak açtı ve özel ilgi ile bakılıyorlar fakat geçici süre ile alındılar ve zamanımız kısıtlı. Onca yıl alıştıkları ev hayatı birden alt üst oldu ve annelerini kaybetmenin acısının üstüne şimdi de sahipsiz kaldılar. Biz İzmir hayvanseverleri olarak sokakta yaşama şansı sıfır olan bu canlara kucak açmalıyız. Acil olarak yuva arıyoruz. Geriye kalan bu canlar, acil olarak, emin, güvenilir, sıcak bir yuva arayışı içindeler. Patricia hanım ölmeden önce konsolosluğa bir mektup bırakmış ve vasiyet etmiştir, canlarının sahiplendirilmesini istemiştir. Biz de onun bu son isteğini yerine getirdiğimizde ruhu huzura kavuşacaktır. TÜM İZMİR HAYVANSEVERLERİNE ÇOK ÖNEMLE DUYURULUR. DURUM ÇOK ACİL VE ÖNEMLİDİR. Ölen Amerikalı hanım Patricia'nın kedileri şu an açılmak üzere tadilatı yapılan bir vet kliniğindeler. Zamanımız çok kısıtlı. Yuva arıyoruz. Sadece ev ortamına alışık ve çok şaşırmış durumda olan bu kedilere acilen geçici kalıcı yuva aranıyor. Kedilerin 2 tanesi tamamen kör, 3 tanesi ise rahatsız özel bakım gerekiyor. “
Resim ve video gibi görselleri: 

 NOT: bu 10 can yakın zamanda candostlarını vefat nedeniyle kaybetmiş. Olayın üzüntüsünü yaşamakta olup, epey etkilenmişler, bu canlar evde büyümüş, sokağa alışkın olmayan canlar. candostlarının vasiyeti ise bu 10 canın sokağa bırakılmayarak mutlaka sahiplendirilmesi olmuş. hem hayvan hakları çerçevesinde bu canlara sahip çıkmak, hem de vefat etmiş hayvansever bir insana karşı vefa borcumuzu yerine getirerek ruhunu huzura kavuşturmak için, çok önem verdiği bu 10 canın evleviyetle sahiplenilmelerini sağlayalım/sahiplenelim. evi
 , bahçesi müsait olan izmir'li tüm hayvan hakları savunucularına önerim bu canlara özel önem verip, sahiplenmeleri/sahiplendirilmeleri için uğraşmaları. ama ne olursa olsun, sokağa gitmelerine izin vermemeleri. 
unutmayalım, hangi sebeple olursa olsun, candostlarını kaybeden canlar intihar eğilimli olurlar. kayıp ve terk edilme duygusunun veriği acıya dayanamayarak intihar ederler. bu canları sahiplenip, sıcak yuva vermek bu açıdan da çok önemlidir, sahiplenemiyorsanız bile duyurun, çevrenize mutlaka bahsedin, bu canları sahiplenecek birilerinin olmasını mutlaka sağlayın. 
terk edilen hayvanların intihar etmesi  - terk edilen canların intihar etmesine dair yazımı okuyup, bilgi edinebilirsiniz.