Öne Çıkan Yayın

`Uğurlu` Tavşan Bacağı Vahşeti

TAVŞAN BACAĞI VAHŞETİ İnsanoğlunun hayvanların tüyünden, yününden, özelliklerinden, sütünden, etinden vs. vs. yüzlerce işkence yöntemi...

esra ceyhan - 3.

kanal 7'yi takdir etmeme, hemen şimdi tebrik/teşekkür mesajı atacak olmama sebebiyet veren bir işten çıkarmanın öznesini oluşturan sevgisiz şahıs.
kanal 7 muhtemelen hayvan haklarıyla ilgili skandal nedeniyle bu işten çıkarmayı gerçekleştirmiştir. h.k.k. görsel/yazılı medya için hayvan sevgisini empoze etme, hayvan haklarıyla ilgili yaynlar yayınlama yükümlülüğü öngörmüştür. buna göre her yayın organı mutlaka bu tür programlar düzenleyerek prime time'da yayınlamakla yükümlüdür. bu şahsın yaptığı sevgisizlik abidesi olduğunu gösterir açıklamaları, sözkonusu bu yükümlülüğe de aykırlık oluşturmakta, böylece kanal 7'yi hayvan haklarına aykırı davranmış olma konumuna düşürmekteydi.

bu şahıs kaybettiği kedisi için mezar yaptıran acılı/üzüntülü hayvanseverle bu şekilde dalga geçmişti

bu şahsın gönderilmesi gayet yerinde ve amacauygun oldu bu yönüyle de. ilaveten kanal 7'ye sadece bu şahsı göndermekle yetinmemesi, h.k.k. ile kendisi için öngörülen yükümlülükleri yerine getirerek hayvan sevgisi ve hayvan hakları içerikli programlar hazırlayıp yayınlaması gerektiğini hatırlatmaktayım.
ayrıca, umarım kerameti kendinden menkul, yeteneksiz/kalitesiz olmalarına rağmen bir türlü ekranlardan uzak durmayan/uzaklaştırılmayan, adeta kendinden yapışkanlı bu tür şahıslar diğer yayın organlarına yapışmazlar, kalıcı bir gidiş olur bu gidiş.
bir kez daha kendisine ithaf ettiğim başlığa link vereyim: (bkz: köpek lahdi)
okusun da, ta kaç bin yıl öncesinden çok sevdiği köpeği ölünce, köpek lahdi yaptırıp üzerine duygularını yansıtan şiir yazacak kadar muhteşem insanlardan günümüze taşıp gelen, köpek lahdine baktığım her seferde kalbimde hissettiğim o hayvan sevgisi denen güzel duygudan haberdar olsun, belki biraz kendisine de bulaşır bu harika duygu.
köpek lahdi ilgili başlıkta da belirttiğim üzere antalya müzesinde görülebilir, inşallah sırf bu lahit görmek için, yakın bir zamanda gideceğim bu müzeye ben de.
lahdin üzerindeki şiir:
".... rhodepe(nin) mutluluğu(ydu o)....... .....diye çağırırlardı sevimli stephanos'u onunla oynayanlar. saklıyor içinde (bu mezar) birdenbire ölümün alıp götürdüğünü. kaybolup giden köpek stephanos'un mezarı bu. ağladı ona rhodope ve bir insan gibi gömdü onu. ben, köpek stephanos yaptırdı rhodope mezarımı."

ek: tarafım için günün en güzel haberi oldu bu. çok mutlu oldum, öyle böyle değil. aferin kanal 7'ye. hatta o kadar mutlu oldum ki, şunu dinliyorum ve morali bozuk olan bu şahsa gönderiyorum. dinlesin morali azıcık düzelsin diye. hadi bakalım esra ceyhan, yatcaz kalkcaz