Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

fatih altaylı'dan kazanılan tazminatın akibeti

son derece isabetli bir kararla hayati önemi haiz, genelde hayırseverlerin geri dönüşü olmayan bir "yatırım" olması hasebiyle bağış yaparken ilk sırada tercih etmediği yerlere hayvan barınaklarına mama olarak bağışlanma şeklinde gerçekleşmiştir. bu güzel ve yerinde davranış nedeniyle sözlük yönetimini tebrik eder, barınaklara bağışın sözlükte bir gelenek haline getirilmesine yönelik düşüncelerimi yineler, barınaklara yönelik hassasiyetin kalıcı hale getirilmesini dilerim.
bağışlanmış olan mama sayesinde bugün yada ne zaman dağıtıldıysa mama, o barınaklarda çok sayıda canın açlıktan ölmediğini bilmek mutluluk sebebidir.
ilaveten, hayvan haklarına duyarlı tüm sözlük yazarlarına önerim, geçen seneden beri belirttiğim gibi türkiye hayvan barınağı veritabanına, kendi illerinde bulunan ve listede yer almayan barınakları iletişim ve acil ihtiyaç listesi ile birlikte eklemeleridir.
(bkz: edirne hayvan barınağı)

ek: 3000 canın her daim aç susuz, bir deri bir kemik yaşamaya çalıştığı, popüler barınaklara yapılan yardımın binde birinin bile yapılmaması hasebiyle mama/ilaç/kulübe v.s. gibi temel ihtiyaçlara tüm diğer barınaklardan daha fazla ihtiyacı olan, ankara'daki hayvan barınaklarından birisi olan (bkz: gölbaşı hayvan barınağı)