Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KAZ TÜYÜ Topluma Duyurmaya/Firmalara Tepkiye Devam

en altta da belirttiğim üzere 08.02.13 tarihinde gecenin bir yarısında tamamen tevafuken izlediğim kaz tüyünün elde edildiğini gösterir, altta da yer almakta olan vahşet videosundan çok fazla etkilenip üzülünce blogda linkteki KAZ TÜYÜ İŞKENCESİ - KAZ TÜYÜ ÜRÜNLERİ SATIN ALMAYIN başlıklı yazımı yayınlamış, devamında ekşisözlükte entry olarak girmiş olduğuma dair aşağıdaki 09.02.13 tarihli yazıma denk geldim az önce ve tekrar videoyu ilk gördüğüm andaki duygularımı hatırlayarak etkilendim/üzüldüm.
                                                                *****
 KAZ TÜYÜ İŞKENCESİ - KAZ TÜYÜ ÜRÜNLERİ SATIN ALMAYIN - toplumun, sosyal/görsel/yazılı medyanın kaz tüyü işkencesine karşı duyarsız kalmaması ve tepki göstermesinden, eyleme geçerek kaz tüyü ürünlerin satın alınmamasından ve ilgili firmalara tepki gösterilmesinden son derece memnun olup, konuyla ilgili 08.02.13 tarihli yazımda da belirttiğim
1. topluma duyurulması,
2. satın alınmaması,
3. firmalara tepki gösterilmesine yönelik amaçlarıma ulaşmış olmakla birlikte, halen daha fazla çaba göstermek, daha fazla çalışmak gerektiğini de eklemek isterim. bu üzücü ve etkileyici konuyu çevremize/topluma duyurmaya devam edelim, kaz tüyü ürün üreten/satan firmalara protesto içerikli mailler gönderelim, unutmayalım, her ne kadar toplumda bilinç uyanmış olsa da halen firmalar bu ürünleri üretmekten/satmaktan vazgeçmiş değil. bu firmalara tepki göstererek kaz tüyü ürünler üretmekten tamamen vazgeçmelerini ve elyaf türü ürün üretimine/satımına yönelmelerini sağlamak gerekmektedir.
uyarı: +18, reşit olmayanlar, kal/sinir/ruh hastalarının dikkatli olması önerilir.
"göz ardı edilen, pek bilinmeyen, bu yönüyle de fazla tepki verilmeyen benzer bir vahşet örneği de bulunan bize göre hayvanın canı, kürk giyenlere göre güzel bir giysi!, gösteriş aracı.
benzer vahşet örneği için: (bkz: kaz tüyü/@earthlings)
bu entry'lerde kaz tüyü temel entry'mden alıntı yapmış olduğum için, burada belirtme nedenim sadece bilinçlendirme amaçlıdır, yoksa içerikleri kaz tüyü entry'min içeriği ile aynıdır.
kaz tüyü yastık, kaz tüyü kaban, kaz tüyü yorgan, kaz tüyü mont v.s.
bellona, istikbal gibi yatak yorgan yastık üreticileri maalesef kaz tüyü ürünler üretmektedir. ilgili videoyu izledikten sonra, şimdiye kadar kullanan varsa kullanmaktan vazgeçeceğinden, çevresini de satın almaması, kullanmaması gerektiğine yönelik bilinçlendireceğinden eminim. bununla birlikte, ilgili kaz tüyü üreticilerine (google'da kaz tüyü ürünleri aratılarak geniş ve tam listelerine ulaşılabilir) protesto maili göndrilmesi son derece yerinde olup, amacauygun bir davranış barındıracaktır bünyesinde.
+18 mutlaka sonuna kadar bu videonun izlenmesini önermekteyim. zira insanoğlunun şerrinden ancak bu acı ve yalın gerçeklerin tam ve yakinen görülmesi, bilinmesi ve öğrenilmesi yoluyla kurtulabileceğine inanmaktayım tüm insan kaynaklı vahşete/eziyete/şiddete maruz kalan canların.
http://turseng.blogspot.com/...tuyu-urunleri.html?m=0 kaz tüyü ile ilgili detaylı yazı ve görsel linki.
bu da canlı canlı yolunmak suretiyle eziyet edilen zavallı kazların akibetini gösterir video linki:

uyarı: +18, reşit olmayanlar, kal/sinir/ruh hastalarının dikkatli olması önerilir.

önemli: bugün (09.02.13 tarihinde) yeni başlatmış olduğum (bkz: ücretsiz kısırlaştırma projesi) ile ilgili detaylar ve yeni bilgiler içeren yazılar yazmayı, tüm günümü bu konuya ayırarak, projeyi geliştirmeyi/duyurmayı v.s. özetle bu proje için çalışmayı hedeflemişken, gecenin bir yarısında tevafuk eseri ilgili videoyu izlemiş olmanın verdiği dehşetle geceyarısı hayvan hakları blogumda yazı yazıp, görsel hazırlayıp yayınladıktan sonra sözlüğe de gelerek buraya da ekleyince, gün boyu planlarım bu olayın vahşeti yüzünden ve vahşete karşı durup, bilinçlendirme yapmak gerektiği gerekçesiyle değişmiş, bu olay için uğraşmış oldum.
kaz tüyü vahşetinin de en az kürk vahşeti kadar önemsenmesi, geniş çevrelere duyurulması, çevrelerin bilinçlendirilmesi gerekmektedir."