Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Kaz Tüyü Vahşeti - 2.

yıllardır hayvan hakları savunucu olarak her türlü hayvansal üründen uzak durmama ve genel olarak hayvansal ürünlerin neredeyse tamamının işkence edilmek suretiyle elde edildiğini bilmeme rağmen, nedense "kaz gibi yolunmak" şeklinde abuk bir deyime de konu olan kaz tüyünün kazlar daha canlı iken üzerlerinden ilgili linkteki videoda da yer aldığı yöntemlerle koparıldığından habersiz olup, kazların tüylerini elde etmek için önce öldürüldüklerini sanıyor olmama dayanarak, benim bile bu konuyu, bu gerçeği şimdiye kadar bilmememe bakarsak, hayvan haklarına duyarlı olmayan kimselerin bu gerçekten haberdar olması imkansızdır, bu nedenle her yolla, her mecrayla bilinçlendirilmeli ve bu ürünleri satın almaktan vazgeçmeleri için yoğun bir şekilde çalışılmalı şeklinde düşünmeme neden olan canilik ve ufuk günaydın gibilerin acımasızlığını yasal olarak taşıma eylemi. işkencenin yasal hali.
kaz tüyü üreten/kullanan/satan firmaları da teşhir ederek toplumun bu firmaların ürünlerini satın almaması, bu firmalara protesto içerikli email/faks/telefon/mektup yoluyla tepki göstermesini sağlamak gerekmektedir.
(bkz: bellona),
(bkz: ikea)
(bkz: istikbal) ve google'dan aratılarak kaz tüyü ile ilgili tüm firmalar eklenmeli ilgili başlık altına.
ilaveten, bu konunun kamuyounda hayvan hakları ihlalleri ile ilgili en az farkındalık taşıyan konu olduğuna dayanarak, konuya özel önem verilmesi ve çeşitli sosyal medya araçlarında - twitter/facebook v.s. bu konunun paylaşılması ve toplumun yoğun ve sürekli bir şekilde bilinçlendirilmesi gerekmektedir.