Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Kaz Tüyü Vahşeti - 4.


video izlenmeli sonuna kadar

ne kadar üzülünse de, üzüntüden kahrolunsa da, mutlaka herkes tarafından hem görsellerin, hem de hakkındaki yazıların, özetle tüm kaynakların izlenmesi/incelenmesi/okunması yoluyla minimuma indirilebilecek, toplumda oluşturalacak farkındalık sonucunda canların kurtulmasına vesile olunabilecek hayvan haklarına duyarlı insanlar ve genel olarak vicdan sahibi olanlar için üzüntü kaynağı.
üzüldüğü gerekçesiyle ilgili videoları izlemeyen/yarıda bırakanlar konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmamakla birlikte, yine yeteri kadar söz konusu somut ve elle tutulacak kadar gerçek ve hissedilen acıyı içlerinde hissedemeyebilir, bu yönüyle bu canlar için verilen mücadelede yeterli motivasyona sahip olamayabilir, bu yolda insiyatif alamayabilirler.

tabi ki, üzüleceğiz. ne yapacağız, bu tür bir vahşet karşısında mutlu mu olacağız. bu görselleri izleyip, inceleyip, yazıları okuyan aklıbaşında herkes üzülmeli zaten. mutlu olup sevinen insan muhtemelen sadist ruhlu bir embesildir.
sosyal sorumlulukların temelinde acı ve üzüntü var zaten. bu yüzden her sosyal sorumlulukla uğraşan insan karşılaştıkları karşısında mutsuz olur/olmalı da zaten. ancak bu üzüntü ve mutsuzluk mücadeleden vazgeçirmemeli, bilakis daha fazla azimle çalışmalı insan denen varlığın makul olanları/bir sosyal sorumluluk seçerek bu uğurda mücadele edenleri.
hele de hayvan hakları gibi sosyal sorumlulukların en dehşet verici unsurlar barındıranı ile uğraşanlar olarak elbette üzüleceğiz, üzüntüden kahrolacağız, ama mücadeleye de şevkle devam edip, toplumun bilinçlenmesi için çalışacağız.
bu yüzden ilgili videoları sonuna kadar izleyin.
konuyla ilgili tüm kaynakları sonuna kadar inceleyin, okuyun.

"unutmayalım, bu canları bizden başka düşünen yok, bu canların kurtuluşuna bizden başka vesile olacak insanlar da yok. bizler bu vahşet hususunda yeteri kadar bilinçlenip, çevremizi ve toplumu kaz tüyü vahşeti hususunda bilgilendireceğiz, bilinçlendireceğiz."
bu kısım kendi hayvan hakları blog'umdan alıntıdır.

ek: aynen üzüldüğü için hayvan barınaklarını ziyaret etmeyenler de yine bu kategoridedir. ne kadar üzülünse de, gidilip ziyaret edildiğinde ne kadar ruhu çekilmiş gibi hissetse de her insan, hele hele hayvan hakları ile uğraşarak kendisine hayvan hakları savunucusu diyen her şahıs mutlaka barınakları ziyaret etmeli, mama ve diğer ihtiyaçları götürüp bizzat kendisi dağıtmalı ve oradaki canlara sevgi ve şefkat göstermelidir.