Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Kaz Tüyü Vahşeti - 7.

konuya özel önem verilmiş ve çok geniş çevrelere duyurularak yoğun ilgi gösterilmiş olması ile tarafımı diğer endüstriyel işkencelere de aynı şekilde ilgi gösterilip bilgilenileceği, devamında tepki gösterileceği hususunda umutlandırmış olan konu.
deney, mezbaha, kürk, kaz ciğeri, süt danası, kümes hayvanları işkenceleri de kaz tüyü işkencesi gibi gerçek birer vahşettir.
bunlardan kürk hususunda toplumun biraz daha bilinçli olması sözkonusu olsa da, diğer hususlarda halen aynen kaz tüyü vahşetinde olduğu gibi toplum ya bilgisiz yada umarsız. bu nedenle deney, mezbaha, kaz ve ördek ciğeri, süt danası ve kümes hayvanları işkencelerine de özel önem vererek, toplumun bilinçlendirilmesi için yoğun olarak çalışmamız ve farkındalık oluşturmamız gerekmektedir hayvan hakları savunucuları olarak.
bu konulardan deney ve süt danası konularına daha önce detaylı şekilde değinmiş olsam da tekrar özel olarak tüm bu endüstriyel vahşet konularına özel önem verip haklarında yazacağım inşallah.

ilaveten, pet shop işkencesi ile ilgili şu başlıkta belirtilen hazır dilekçe ile kolaylıkla ilgili makama şikayet başvurusu yaparak söz konusu pet shop'a yaptırım uygulanmasını sağlayabilirsiniz. (bkz: pet shop şikayet dilekçesi)

(bkz: hayvan deneylerinde uygulanan testler/@earthlings)
(bkz: hayvan deneylerinin alternatifleri/@earthlings) - hayvan deneyleri hususu ile birlikte mutlaka alternatiflerini de göstermek gerek ki, "hayvanlar üzerinde yapmasınlar da, insanlar üzerinde mi yapsınlar" gibi abuk sorular yöneltilemesin diye.
(bkz: süt danası/@earthlings)