Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Kaz Tüyü Vahşeti - 8.

resimdeki canların ön kısımdaki tüyleri - gıdık tüyü diye adlandırılır - canlı canlı yolunmuştur, bir de sırt tüyü denen  vahşet ürünü var, bu da kazların sırt kısmının canlı canlı yolunmasından elde edilir, çoğunlukla ilgili makalemde de anlatıldığı ve görsellerden görüldüğü üzere tamamen yolunur bu canların tüyleri, gıdık ve sırt tüyünün ayrıştırılması daha sonra yapılır. bu kaz canların çektiği acının bir benzerini insanoğlu diğer endüstriyel hayvan olan SÜT DANALARINA yaşatır.
kaz tüyü vahşetinin bir benzeri için (bkz: süt danası vahşeti)
blog'da yaptığım ufak çaplı araştırma amaçlı ankete göre hakkında en az bilgi sahibi olunan hayvan hakları ihlallerinden birisi. diğeri hakkında detaylı olarak yazacağım kaz ve ördek ciğeri ve belediyelere tarafından, son dönemde belediyeleri il orman ve su işleri müdürlüğüne şikayet etme amaçlı hazırlamaktan yorulmama sebep olacak kadar yoğun şekilde gerçekleştirilen çeşitli yöntemlerle sokak hayvanlarını toplu şekilde öldürme demek olan - itlaf? itlafın bu kadar az biliniyor olmasını çok anlamlandıramadım. kelime olarak mı uzak geldi insanlara algılayamadım.
hakkında en fazla bilgi sahibi olunan hayvan hakları vahşeti ise kürkmüş ufak çaplı anketime göre.
son dönem itlafları hakkında bilgi edinmek ve sadece ad, soyad eleyerek belirtilen emaillere göndermek üzere hazırladığım dilekçelere ulaşmak için: (bkz: izmir çandarlı'daki itlafa dair şikayet dilekçesi)
(bkz: ankara kazan'da gerçekleşen köpek katliamı)
bu da konya barınağında aç susuz, ilaçsız bırakılan canlara dair şikayet dilekçesi: (bkz: konya hayvan barınağı/@earthlings)