Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Kaz Tüyü Vahşeti - 9.

nihayet görsel/yazılı medyanın da ilgisini çekmiş olan konu. önce blog, sonra ekşi ve devamında sosyal medyada bu vahşete gösterilen yoğun tepkiden sonra hayvan haklarına duyarlı olup, hayvan sevgisi empoze etmesi, hayvan hakları ihlallerini gündeme getirmesi h.k.k. ile kendisine yüklenilmiş olmasına rağmen, bu yükümlülüklerini yerine getirmekten her daim ve ısrarla kaçınan görsel/yazılı medya da gündeme getirmeye başlamış bu konuyu.
http://webtv.hurriyet.com.tr/...racak-goruntuler.aspx
halbuki öncülük ederek ilk kendilerinin gündeme getirmesi, toplumda farkındalık oluşturması gerekirdi. neyse, hiç yoktan iyidir diyelim.

kaz tüyü ürünler üreten, satan, kullanan markaları zaman olmadığı için listeleyemedim. bir listesi oluşturularak bunlara kaz tüyü üründen vazgeçmeleri gerektiğine yönelik protesto içerikli emailler atmak gerekmektedir, ilk yazımda da belirttiğim üzere.

http://www.turseng.com/...cesi-kaz-tuyu-urunleri.html

ek: benzer vahşet hakkında en az bilgi sahibi olunan hayvan hakları ihlallerinden birisi olan SÜT DANASI VAHŞETİdir. linke tıklayarak bu konu hakkında resim ve video gibi görselleri görebilir, detaylı bilgi içeren yazıyı okuyabilirsiniz.