Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kürk giyen ünlüler - yeni

gözlerde yapmacık bir ifade, el bilekten "tüh, yakalandım" sahteciliğiyle kıvrılmış, vücut diliyle tam bir yapmacıklık abidesi olan adını sanını bilmediğim, anlaşılan reklam amaçlı kürk giymekten çekinmeyecek kadar alt düşünceye sahip bir şahıs olan ebru polat! mış...

bu başlık altında bir utanç listesinde bulunduklarının farkında olmayan, bilakis kürk giymekle övünecek kadar bilinçsiz ve bilgisiz ve de görgüsüz şahıslar.

ilaveten, kürk giyen ve bu yönüyle topluma kürk giymeyi empoze etmeye çalışan/eden bu yönüyle büyük bir vebalin altına giren ünlülerin yanısıra daha önce de belirttiğim üzere asıl sorumlular kürk kullanan ve/veya satan firmalar'a da tepki gösterilmesi, yapay kürke yönlendirilmeleri amacıyla yoğun şekilde tepki emaili gönderilmesi gerekmektedir. bu tür kürk firmalarının listesi zamanı olan bir hayvan haklarına duyarlı şahıs tarafından google'da aratılarak bulunmak suretiyle oluşturulabilir, bu tür bir liste yayınlanarak herkesin bu firmalara tepki göstermesi sağlanabilir.
(bkz: kürk/@earthlings)

aynı liste kaz tüyü kullanan ve/veya satan firmalar için de oluşturularak kaz tüyü vahşetine yönelik tepki gösterilebilir, kaz tüyü ürün üretmekten vazgeçmeleri yönünde baskı yapılabilir.

-----------------

bir diğeri iclal aydın diye çağrılan bir fert
bunda da ilginç bir şekilde "ah yakalandık, tüh, görüyor musun" sahteciliği yerine gayet açık seçik ve net bir "ne güzel, çektiler beni, iyi oldu, iyi" şeklinde bariz bir ifadenin gelip yüzüne oturduğu görülüyor. çok mutlu kürkle görüldüğü için, mazaallah ya kimse görmeseydi, gördüler/çektiler, herkes de görecek işte. sınıf atladı! kürk giyerek.
kendi gibilerin gözünde. masum canlardan yana olanların gözünde sahip olduğu azıcık değeri de kaybettiğinin farkında bile değil.
bu şahıslaı boykot edelim, ürünleri almayalım, siz buşahısların ürünlerini satın almaya devam ettikçe bu da o gelirlerle kürk almaya, canları işkenceye tabi tutturmaya devam edecek.