Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

pet shop'ların şikayet edilmesi - 2.

olumsuz koşullarda bulunan pet shop'ların şikayet dilekçesi ile birlikte, ruhsatsız çalışan veya ruhsatı olup da ruhsata aykırı çalışan pet shop'ları şikayet dilekçesi de mevcuttur.

1. şöyle ki, olumsuz koşullarda bulunan pet shoplar ilk dilekçe ile il orman ve su işleri müdürlüğüne, idari para cezası uygulanması, uyarılması ve diğer yaptırımların uygulanması talebiyle şikayet edilir.
http://www.turseng.com/...dilekcesi-form-dilekce.html - bu linkteki dilekçe ile. yani, canları olumsuz koşullarda tutan, genel olarak herkesin girdiğinde gördükleri karşısında rahatsız olup, şikayet etmek istediği koşullardaki pet shop'lar bu ilk dilekçe ile il orman ve su işleri müdürlüğüne şikayet edilir.

2. ruhsatsız olarak yani kaçak surette çalışan pet shoplar ve ruhsatı olmasına rağmen ruhsata aykırı davranan pet shop'lar ise il gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğüne kapatılması talebiyle şikayet edilir.

http://www.turseng.com/...ruhsata-aykiri-calisan.html - bu linkteki dilekçe ile.

bilindiği üzere türkiye'de ruhsat almaksızın, kaçak surette çalışan çok sayıda pet shop mevcuttur, ki bunların denetimi daha zordur, kayıtlarda bulunmaması hasebiyle. bu nedenle ruhsatı bulunmadığını farkettiğiniz pet shop'ları 2. linkteki dilekçe ile kapatılması talebiyle tarım müdürlüğüne şikayet edebilirsiniz.

ruhsatı mevcut olan ancak olumsuz koşullarda bulunması hasebiyle ruhsata aykırı davranmakta olan pet shop'ları da yine kapatılması talebiyle tarım müdürlüğüne şikayet edebilirsiniz.

özetle, ilk linkte bulunan dilekçe ile kötü koşullarda çalıştırılan pet shop'ları denetlenmesi, yaptırım uygulanması amacıyla il orman ve su işleri müdürlüğüne şikayet ettikten sonra, devamında 2. linkteki dilekçe ile il gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğüne ilgili pet shop'un kapatılması talebiyle başvurabilirsiniz.
bu durumda ilgili pet shop'a il orman müdürlüğü ayrı yaptırım, il tarım müdürlüğü ayrı yaptırım uygular. söz konusu pet shop kapatılır, bir daha da iflah olmaz.