Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

SÜT DANASI VAHŞETİ - 1


canlar bu daracık yerde sırf etlerinin rengi pembe/beyaz olsun diye  doğumdan ölüme kadar bekletilmektedirler, bu  kutularda kıpırdamadan yaşama tutunmaya çalışmaktadırlar.
tadının daha güzel olması için ona acı çektiriyorsunuz

videoyu izleyin, sonuna kadar, bebeklerin güzel gözlerine bakın, zincirle bağlandıkları daracık kutulara da, devamında market ve lokanta/restoranlarda SÜT DANASI ETİ aramaktan vazgeçeceğinizden eminim

katı yem verilmeyerek, sadece sıvı ile besleme şeklinde yetiştirilen, etinin pembe ve beyaz olması için, hareket özgürlüğünün tamamen kısıtlanması dahil türlü eziyetlere maruz bırakılan bir diğer işkence mağdurunun doğduğu andan öldüğü ana kadar yaşadığı süreç.
market ve çeşitli et satış yerlerinden süt danası almadan önce bu hususların bilinmesi gerekmektedir. sırf kendisi doysa, gözü doymayan, doymakbilmez insanoğlu çeşitli eziyetlere maruz bırakılarak, şoklama yöntemi ile bayıltılmadan acı çekerek kesilen yüz binlerce hayvana rağmen, bunlarla da yetinmeyerek, beyaz ve pembe renkli et yemek istediği için, insanoğlunun lüks ve sınırsız zevkleri uğruna yenidoğan buzağı yavrular doğumdan itibaren bu eziyetlere maruz bırakılmakta, süt danası denen doğumdan ölüme yani, sadece ve sadece zevki uğruna yaşayan insanoğlunun sofrasına gelene kadar acı çekmekte, eziyet görmektedirler. hayvana eziyet sadece ufuk günaydın gibilerin ayakları ile bir canlının canını işkence ile alması demek değildir, sırf lüks yemek uğruna çiftlik hayvanlarının bu acılara maruz bırakılması da hayvana eziyettir.

bu entrynin amacının süt danası denen vahşet hakkında bilinç uyandırma olmasına rağmen, bu entryyi okuyanlar arasında "aaa, eti pembe veya beyazmış süt danalarının, ilginçmiş, ben bunu deneyeyim" diyerek belki bugün bile gidip süt danası alacak insanlar olacağını biliyorum. ama, bu hususları bilmediği için süt danası tüketenler arasında bu yazıyı okuyunca ve bu hususta bilgi sahibi olunca bundan vazgeçecek, süt danası tüketmiyorsa da bu hususta bilgi sahibi olunca süt danası denen vahşetle mücadeleye girişecek insanlar olacağını da biliyorum.
http://www.turseng.com/...i-iskencesi-sut-danasi.html - detaylı yazı ve görsellerin yer aldığı link.
süt danası - veal denen et türünün oluşturulmasında en önemli etken canların hareketsiz kalmalarını sağlayarak kaslarını zayıf kılmak ve böylece beyaz, pembe et elde etmektir.
bakışları çektikleri acıyı açıkça yansıtıyor

boyundaki doğumdan ölüme kadar sırf insanoğlunun lüks zevki için bulunan/bulunacak olan zincire dikkat
bu canların çektikleri acıya son vermek için SÜT DANASI ÜRÜNLER SATIN ALMAYIN
sıfır hareketi sağlamak için bu zavallı danalar çoğunlukla zincirle sabitleniyorlar. canlı canlı tabut gibi daracık yere hapsedilen bu can insanoğlunun sofrasına gelmek için özel olarak işkencelere tabi tutuluyor.
resim ve video gibi görsellerinden, bu süt danası denen özel işkence ürünün elde edilmesi için sabit tutmak, sadece sıvı ile beslemek gibi işkencelere tabi tutulan canların topluma empoze edilmeye çalışılan, reklam filmlerindeki uçan, kaçan, mutluluktan şarkılar söyleyen, yeşil çimenlerde gezinen danalardan çok farklı oldukları apaçık görülmektedir. marketlerde, çeşitli x-et lokantalarında özellikle süt danası denen işkence ürünü eti arayanlar, sofralarınıza bir paket içinde marketten et olarak gelen yada lokantada tükettiğiniz, 
vedat milor'un "ben onların canlı olduğunu düşünmüyorum yerken" diye bahsettiği danalar bu gerçek resim ve videolardaki canlar. canlılar, et değiller, yaşam hakları var, en az bizim kadar.

***
veal - süt danası denen işkence ürünü etin elde edilmesi için danaların doğumdan ölüme maruz kaldıkları eziyetlere dair video/resim gibi görsellere sadece bakmayın, görün.
doğdukları anda annelerinden ayrılan bu canlar, bir daha asla kapatıldıkları yerden çıkmıyor, kutu/tabut gibi küçücük yerlerde kapalı/zincirli olarak sabit/hareketsiz kılınıyor, hareket özgürlükleri tamamen ortadan kaldırılıyor. sadece sıvı ile besleniyorlar. sırf insanoğlu beyaz/pembe renkli et yesin diye.

blog'da yaptığım ankete göre hakkında en az bilgi sahibi olunan hayvan hakları ihlali, yasal işkence diye nitelediğim, yasalara uygun, ancak etik ve vicdana aykırı, hayvan haklarına uygun olmayan, hayvan hakları savunucuları olarak karşı çıkıp, satın alınmamasını, satılmamasını talep etmemiz, toplumu bu pek bilinmeyen endüstriyel işkencelerden olan süt danası konusunda bilinçlendirmemiz gerekmektedir.
özetle, her zaman dediğim gibi arz talep eğrisi bu endüstriyel işkencede de geçerli. talep olmazsa arz olmaz. sofralarınıza süt danası diye nitelenen işkence ile elde edilmiş, yukarıdaki resimlerde görüldüğü şekilde üretilmiş et ve et ürünlerini satın almazsanız, arz da edilmez. yani, talep olmazsa arz da olmaz. arzın olmaması ise bu canların bu şekilde işkencelere tabi tutulmayacağı anlamına gelir.
türkiye de maalesef tüm gelişmemiş, gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerde yasal olarak üretilmekte olan bu süt danası üretimine yer vermektedir. türkiye'de de bu süt danası denen yasal işkence ürünleri üretilip satılmaktadır.
süt danasina hayir! süt danasi işkencesine dur diyelim!
süt danasi vahşettir! süt danasi ürünlerini satin almayin!
benzer diğer vahşetler, kaz ve ördek ciğeri, kaz tüyü vahşeti, sirk, mezbaha, pet shop, hayvan dövüşü, kümes, çiftlik hayvanları, deney, kürk v.s.