Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ufuk günaydın - yeni

gözlerine halen bakamadığım can - kedi yamuk, yarı felçli, dişsiz, yaşlı, kutusunda uyuduğu sırada halihazırda sokaklarda özgürce gezip dolaşan kedi katili - ufuk günaydın tarafından başı ezilmek suretiyle öldürülen masum
ayda bir unutturmama, toplumsal baskı altında tutma, hayvan zulmünün sembolü olması niteliği ile bir tür bilinçacıcı olarak kullanma amacıyla hakkında entry girdiğim şahıs.
ilaveten, (bkz: kaz tüyü vahşeti) başlığında da belirttiğim gibi ufuk günaydın gibilerin acımasızlığını yasal olarak taşıma eylemidir kaz tüyü işkencesi. işkencenin yasal halidir.
nasıl ki, kedi yamuk'u ayaklarının altında ezme suretiyle öldürünce haklı bir tepki gösterilmiştir bu şahsa. aynı tepki tüyleri hayli uzun yıllardır canlı canlı yolunmak suretiyle işkenceye tabi tutulan zavallı kazlar için de üreten/kullanan/satan firmalara ve de son kullanıcılara gösterilmelidir. kaz tüyü, kürk ve deney yapılmış ürünleri kullananların bu ufuk günaydın'dan herhangi bir farkı yoktur. önemli olan toplumda bu farksızlığın anlaşılması ve anlaşılmanın sağlanması için de çaba sarfedilmesidir.