Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yedikule hayvan barınağı


meral olcay yaşlı bir köpeği sahiplenen, tecavüz mağduru kediyi ziyaret eden binnur kaya ile birlikte
10 şubat 2013 tarihinde, pazar günü, saat 12:00 - 17:00 arasında, geliri barınağın ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanılacak olan geniş çaplı bir kermesin düzenlenecek olduğu, yöneticisi olan meral olcay sayesinde türkiye'nin en bilinen, bu yüzden hem can sahiplenmede, hem bağış yapmada, hem gönüllülük kurumunu gerçekleştirmede diğerlerine oranla daha fazla öne çıkan, bu yönüyle yöneticisini takdir etmekte olduğum, hayvan barınağı denince akla ilk gelen kurum.
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/...
detaylı bilgi linkten edinilebilir. buna göre, kermese ürün gönderecek sponsorlar, satılmak üzere çeşitli yiyecekler yapıp getiren gönüllüler aranmaktadır. istanbul ve çevresinde bulunan hayvan haklarına duyarlı herkese söz konusu kermese destek vermesini, yoğun katılımın sağlanması için çaba gösterilmesini önermekteyim.
meral olcay'ın barınağı bilinir hale getirme ve barınaktaki canların tüm ihtiyaçlarını sağlama, durmaksızın barınağa getirilen, kapısına terk edilen, ihbar üzerine gidilerek alınıp götürülen canlara yardım etmek için gösterdiği bu yoğun çabaların diğer vakıf ve kamu barınaklarının yöneticilerine örnek olması gerekmektedir.

benzer çalışmaların yarısı yavru, 3500 civarında canın aç susuz yaşamakta olduğu, popüler olmadığı için bilinmeyen, gidilmeyen, hayırseverlerce yardım edilmeyen, sadece konuşarak hayvan hakları için çalışma yaptığını, hayvan haklarını geliştireceğini düşünen, hayvan hakları savunucusu olduğunu iddia edip, tarafıma aslında ne kadar duyarlı biri olduğunu göstermek amacıyla "ben barınaklara gidemiyorum, çok üzülüyorum gidince çünkü, hiç bir barınağı ziyaret etmiyorum" şeklinde bir cümle kuracak kadar duyarsız "hayvansever"ler oldukça her daim yardıma muhtaç halde bulunmaya devam edecek olan, hayvan haklarına gerçekten duyarlı herkese mutlaka gidip ziyaret etmesini, mama/ilaç/kulübe yardımında bulunmasını, buradaki canları sahiplenmesini/sahiplendirmesini önermekte olduğum gölbaşı hayvan barınağı.

"hayvan haklarına duyarlı, hayvansever veya hayvan hakları savunucusu olduğunu iddia edip de barınaklara gitmeyen, barınak ziyareti yapıp, bu sahipsiz ve sevgiye muhtaç canlara sevgi, şefkat ve mama dağıtmayan, başlarını okşamayan, barınak gerçeğinden habersizlerin samimiyetine zerre kadar inanamıyorum.
barınaklardaki canların açlık, susuzluk, ilgisizlik ve sevgisizlikten ve de aşı ve ilaçsızlıktan öldüğü gerçeği apaçık bilinirken, "ben çok kötü oluyorum, hasta oluyorum gidince, bu yüzden barınak ziyareti yapmıyorum" diyenleri zerre kadar umursamıyorum hayvan hakları savunuculuğunda.
bu yaptıkları vejetaryen olup kürk giymeye benzer. hayvan hakları savunuculuğu bir bütündür.
vejetaryen olacaksın, kürk giymeyeceksin, barınak ziyaret edip açlara yiyecek dağıtacaksın, bağış yapacaksın, bu fiili işleri yaptıktan sonra söylem olarak hayvan hakları hususunda çalışmalar yapıp diğerlerini bilgilendireceksin. bunlardan birisinin bile yapılmaması hayvan hakları savunuculuğunu eksik bırakır. öyle hayvan hakları savunuculuğu olmaz."
http://turseng.blogspot.com/...agi-ziyaretimizin.html - bu kısım blog'umdan alıntıdır. gölbaşı barınağı ziyaretimizden bazı resimler de bu linkte görülebilir.
gölbaşı barınağının diğer resimleri de bu linkte: http://turseng.blogspot.com/...agi-ziyaretimizin.html

-------------------

ADRES VE İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Mimar Meral OLCAY,
Gönüllü Barınak Yöneticisi
AdresYedikule Sahil Yolu, Yedikule surdibi, eski havagazı deposu
(Üst Yol Marmaray projesinden dolayı kapalıdır. Sahil yolunu kullanınız.)
Telefon0212 633 58 57
Cep0535 712 63 90
Faks0212 633 58 57

iletişim linki
ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ:
ÜCRETSİZ BAYAT EKMEK VERECEK FIRINLAR ,ÜCRETSİZ KIRIK ,PATLAK MAKARNA VEREBİLECEK  FİRMALAR,ÜCRETSİZ AMBALAJI PATLAK MAMA VEREBİLECEK MAMA FİRMALARI ARIYORUZ.
BAYAT EKMEK,MAKARNA,TAVUK,SOSİS VB  KIRPINTILARI,MAMA,PASTAHANE ARTIKLARI(POGACA,KURABİYE,BÖREK VB)YEMEK   ARTIKLARI ,YORGAN,BATTANİYE,ESKİ GAZETE,HALIFLEKS,PLASTİK PALET,KULUBE  ,TEKSTİL ARTIKLARI ,MUKAVVA VB
2LİK 5 LİK ENJEKTÖR-DEPOSİLİN AMP-AMPİSİD AMP-CEFADEY AMP-REDOKSANC AMP-DEKAPEN 500MG TB(SARA HASTALARIMIZİÇİN)BEMİKS C TB-TETRADOKS TB-TENİDUR ENJ-CLAMOKSİL LA FLAKON-SARI-MAVİ ANJİOKAT
ZATÜRRE HASTALAR İÇİN BUHAR MAKİNASI(İÇİNE BUGU SEPTİL KONUYOR) 

ZİYARET SAATLERİ HER GÜN  10.30-15.00 ARASIDIR.
yardım linki