Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yuva arayan engelli hayvanlar - köpek - önemli/öncelikli

bu can aslana benzemiyor mu bu resimde?

şurada başını çevirip gül yüzünü gösterince köpek olduğu anlaşılıyor
arka bacakları tutmadığı için candostu sandığı şahıs tarafından manisa'daki barınağa teslim edilen, barınaktan istanbul'a tedavi edilmek üzere gönderilen, tedavi ve ilgi sonucunda sağlığına kısmen kavuşan, tekrar yürümeye başlayan, iyileşince tekrar manisa barınağına geri gönderilen, tam da yürümeye başlamışken tekrar aynı ortama dönmesi sağlığı aleyhine bulunduğu için, ivedilikle ilgi, sevgi ve şefkat görebileceği, yürüyüp koşabileceği bir bahçeli eve kavuşturulması gereken bir köpekcan.
http://www.turseng.com/...kopek-felcten-kurtuldu.html - linkte felçten ucu ucuna kurtulan, bu çok tatlı, sevimli ve ilgiye muhtaç canın sahiplendiren tarafından gönderilen hikayesi, resim ve videosu bulunmaktadır. bu cana yuvasını açabilecek olan, sahiplenmede engelli canlara öncelik verilmesi ilkesini içtenlikle benimsemiş bulunan, gerçek insanlara bu canı sahiplenmelerini önermekteyim.
özetle, şu anda pet shop'lardan, çiftliklerden yüklü tutarla ödemek suretiyle satın alınan bir can halihazırda bu barınakta, yuvaya son derece muhtaç bir halde candostunu beklemektedir. bu canı sahiplenerek hem sevap işlemek, hem canın yaşamının kurtulmasına vesile olmak, hem de bu cana güzel ve şefkatli bir yuva vermek varken, bunu yapmayıp, gidip aynı canı adeta malmış gibi, bir sandalye alır gibi ödeme yaparak satın almak mantıkdışıdır, amaca uygun değildir.
çevrenizde köpekcan sahiplenmek isteyenlere de bu candan bahsederek yuvalandırma şansını artırabilirsiniz.
özellikle 3. resim çok hoşuma gitti, adeta aslana benziyor. yanlışlıkla aslan resmimi gönderilmiş, diğer reismlerin arasına karışmış diye de düşündüm bir an görünce.
manisa dışından bu canı sahiplenmek isteyenler olursa, gönüllü surette taşıma duyurusu yapılarak bu canı ücretsiz teslim edecek birileri bulunur.