Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

3 Mart İzmir - İstanbul Ölüm Yasasına Hayır Eylemi


3 MART - İZMİR VE İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞECEK OLAN ÖLÜM YASASINA HAYIR EYLEMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Yarın izmir - cumhuriyet meydanında, istanbul - taksim meydanında son ölüm yasasına hayır eylemi gerçekleştirilecektir. 
son ölüm yasasına hayır eylemi olması hasebiyle bu eylem son derece önemli olup, hayvan haklarına duyarlı herkesin mutlaka katılması gerekmektedir. 
bilindiği üzere ölüm yasası tasarısı mart ayı içinde oylamaya sunulacak olup, ret edilmesi için her türlü tepkinin gösterilmesi, baskı yapılması gerekmektedir. zira, bu ölüm yasası tasarısı yasalaşırsa bu durumda tüm maddeleri canlar için ölümcül olan bu yasa yasalaştığı anda yürürlüğe girecek ve ölümcül hükümleri uygulamaya başlayacaktır.
buna hayır demek, karşı çıkmak, hem sahipli, hem sahipsiz canların hakkını savunmak için bu ölüm yasası aleyhine çalışmak, son eyleme katılmak önemlidir. 

izmir ve istanbul eylemlerine katılacak olanlar tsirkull@gmail.com - blog emailine eylemden elde ettikleri video, resim gibi görselleri gönderebilirler. izmir, istanbul eyleminden emaile gönderilen bu görseller blog'da yayınlanacaktır eylemle ilgili başlık altında. 

izmir ve istanbul ölüm yasasına hayır eylemleri  -  eylem saati ve diğer detaylar için facebook sayfasının linki. 

ek: bilindiği üzere sadece ekşisözlük ve turseng.com adlı bu blogum'da yazmaktayım. twitter/facebook ve diğer tüm sosyal medya araçlarında, sitelerde, forumlarda, sözlüklerde hiç bir hesabım yoktur. ilaveten canlar için bağımsız ve bireysel çalışmakta olan hayvan hakları savunucusu hukukçu olarak hiç bir kurum/kuruluş/şahıs(lar)la bağlantım yoktur/olmayacaktır. bu blog'da verdiğim linkler sadece bilgi edinme amaçlı olup, bu kurum/kuruluş ve şahıs(lar)ı desteklediğim anlamına gelmemektedir. 
ayrıca, türkiye'deki hayvan hakları ile ilgili tüm dernek, vakıf ve bilumum stk'yı yetersiz ve etkisiz ve de pasif bulmaktayım özellikle, federasyon olmanın hakkını veremeyen ve tasarıyla ilgili görüşmelerde hazır bulunmuş olması nedeniyle, ölüm yasasının oluşma sürecinde etkisi/katkısı olduğunu düşündüğüm haytap'ı. 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

03.03.13 tarihinde (yarın) izmir - cumhuriyet meydanı, istanbul - taksim meydanında gerçekleşecek olan eylemin bir ayağı.
izmir ve istanbul eylemlerine katılacak olanlar ilgili linkten detaylar hakkında bilgi edinebilirler. http://www.facebook.com/pages/maddog/333485226872 katılacak olanlar eylemden resim, video gibi görselleri bu başlık altında, eksibition'da v.s paylaşırsa iyi olur.