Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara keçiören'de gerçekleşen köpek katliamı


"benzerinin zehiriyle, iğnesiyle, itlaflarıyla sokak hayvanları için yaşama tutunmanın mümkün olmadığı cehennem - çandarlı'da yaşanmakta olduğu katliam/işkence/vahşet. ayrıca bu itlaflar azerbaycan'da mutattır, halk türkiye'dekiler gibi asla tepki vermez, kanıksamıştır. türkiye'deki bu son olaylara yönelik dilekçe yazmam ve çeşitli çalışmalarım inşallah bu ay sona erer ermez, bir an önce bu katliamların aynılarının her an yaşanmakta olduğu azerbaycan'a yönelik çalışmalara da başlayacağım inşallah. her an hatırlamaktayım o vahşetleri, bir an bile aklımdan çıkmıyor.

http://www.turseng.com/...candarli-belediyesinde.html konuyla ilgili şikayet dilekçesi hazırlamıştım geçtiğimiz günlerde. çandarlı garipleri isimli hayvan hakları savunucusu bir grup tarafından gözetilmekte, bakılmakta, zehirlenilip öldürülünce hakkı aranmakta olan canların belediye tarafından zehirlenerek öldürüldüklerine dair iddialar oldukça kuvvetli. ilgili linkte dilekçe okunabilir, kanıt niteliğindeki görseller görülebilir. blog'a çeşitli nedenlerle kopyalama engeli getirmiş olduğumdan daha önce de söz ettiğim üzere yzdığım dilekçeleri blog'da yayınlamakta, devamında imza kampanyası düzenleyen arkadaşlarım aracılığıyla change.org sitesinde herkes kolayca katılabilsin diye yayınlatmaktayım. keçiören köpek katliamı ile ilgili şikayet dilekçesine katılım linki:
herkes ad, soyad ve emailini ekleyerek ilgili şikayet dilekçesini imza kampanyasının muhatabı olan yetkililerin emailine göndermiş oluyor, bu nedenle yoğun katılım önemlidir, herkes katılmalıdır.
çandarlı garipleri isimli gruptan şimdilik zehirlemelerin, itlafın durdurulduğuna dair bilgi geldiği için şimdilik keçiören katliamı için düzenlenen imza kampanyasının aynısını çandarlı için düzenlemekten vazgeçtik arkadaşlarla. ama ilgili gruba da belirttiğim gibi, belediyenin itlafa yönelik en küçük bir teşebbüsünde çandarlı için de aynı imza kampanyası düzenlenerek ilgili şikayet dilekçesini yayınlayarak katılım sağlayacağız.

http://www.turseng.com/...e-gerceklesen-kopek_14.html - bu linkte imza kampanyalarının nasıl yürütüldüğü, kampanya muhatabına şikayet dilekçesi ve taleplerin nasıl gönderildiğine dair detaylı yazım yer almaktadır.
ilaveten, linkteki ilk dörtlü resme dikkat. bu resim günlerdir her gördüğümde boğazımı düğümlediğinden ötürü kendi blog'uma giremez oldum. o dörtlü resimden bir ilkine bakın, bir de devamına. resmin üzerine tıklayarak büyütüp öyle bakın, dikkatlice bakın ama, düşüne düşüne, tüm bu olanlar üzerine tefekkür ede ede.
türkiye maalesef aynen azerbaycan gibi dün sevgi ve şefkatle sarıldığın canı, ertesi gün feci şekilde öldürülmüş olarak bulmanızın işten bile olmadığı bir hayvan hakları ihlali ülkesi olmuştur artık. türkiye büyükçe bir hayırsızada'dır.