Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

büyükada'daki fayton atları


ada halkının, turistlerin, gazetecilerin özetle hemen hemen herkesin bildiği bir trajedinin konusu olan canlar.
- şikayet dilekçesi linki, bu linkten dilekçeye katılım sağlanabilir, ad, soyad, email eklendikten sonra imzala butonuna bastığınızda şikayet dilekçesi ilgili şikayet mercilerine gönderilmektedir otomatik olarak.

bu canlara yapılan eziyetlere son verilmesini ve eziyet edenlere ilgili yaptırımların uygulanmasını sağlamak için linkteki şikayet dilekçesine imza atarak destek verebilirsiniz. şikayet dilekçesi tarafımdan aylar önce hazırlanmış olup, kendi blog'umda herkesin katılabilmesi için yayınlanmaktaydı. ancak bir süre önce yazılarımın kopyalanıp kaynak gösterilmeden kullanılmasının önüne geçmek için kopyalama engeli getirmiş oldum. böyle olunca yazdığım dilekçeler de kopyalanamadı, bu nedenle hem kopyalanıp gönderilebilsin, hem de daha geniş çevrelere ulaşsın, yoğun katılım sağlansın diye hayvan hakları ihlallerine yönelik dilekçelerimi chang.org sitesinde arkadaşlar aracılığıyla yayınlatmaya başladım.
özetle, hayvan haklarının kedi/köpek haklarından ibaret olmadığını algılayan, at, tavşan, inek, tavuk, ayı gibi canların haklarının da hayvan hakları kapsamında olduğunun bilincinde olan hayvan haklarına duyarlı herkese ilgili linkteki dilekçeye katılım göstermesini önermekteyim. bir şikayet dilekçesine ne kadar çok katılım olursa, şikayet mercii üzerinde o kadar etki ve baskı oluşturduğunu yakinen bilen biri olarak yoğun katılıma tekrar vurgu yapmaktayım.