Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

DUYURU

özellikle son dönemde blog'da yayınladığım yazılarımın herhangi bir kaynak gösterilmeden, yasal uyarılarıma ve fikri haklar yasasına aykırı olarak kopyalanıp (kısmen/tamamen) çeşitli mecralarda yayınlanmasına yönelik artış üzerine fikri hakkımın savunmakta olduğum hayvan hakları için bile olsa ihlal edilmesine izin vermemek adına blog'a kopyalama engeli getirmiş oldum. ilaveten ilk kez blog'da yayınlamış bulunduğum makalelerimin de sosyal/görsel/yazılı basın/siteler/forumlar v.s. gibi ortamlarda kullanılmasına rağmen ilk haber kaynağı olarak belirtilmeme durumu da sözkonusu ki bu da fikri hak ihlali oluşturmaktadır. buna rağmen, yine aşağıda belirttiğim nedenlerle bu tür fikri hak ihlallerini de takip etmemekteyim.
çünkü çok sayıda intihal - fikir hırsızlığı ile uğraşmak için fazladan zamanım ve enerjim bulunmamaktadır. bu tür intihallerle uğraşmak için harcayacağım zaman ve enerji ve de himmeti hayvan hakları hususunda kullanmayı tercih ederim. zira hayvan hakları ile ilgili yazılmayı bekleyen çok sayıda genel/teorik konu, 4 adet form - genel/soyut dilekçe ve de bunları tamamlayınca  başlayacağım hayvan haklarına yönelik güncel olaylarla ilgili yazı ve somut hayvan hakları ihlaline yönelik dilekçeler şahsımı beklemektedir.
bu yüzden şu ana kadar şahsıma yönelik intihallerle uğraşmasam da çeşitli nedenlerle (nefsimi terbiye etmek, ego'mu yüceltmemek, önemli olanın hayvan haklarına yönelik fayda sağlanması olduğunu düşünmek v.s.), bundan sonra yüzsüzlüğü ele almış çok sayıda sosyal medya aracı, site, forum ve ulusal basın organlarının tarafıma yönelik daha fazla fikri hak ihlali yoluna gitmemesi için, bunlarla uğraşmamak için siteye bu şekilde kalıcı bir kopyalama engeli getirdim.
ancak hayvan hakları ihlallerine yönelik kolaylıkla başvuru yapmak, şikayet etmek amacıyla hayvan haklarına duyarlı insanlar için hazırlamış bulunduğum çok sayıda dilekçenin de kopyalanamıyor olması tarafımı düşündürmüştür. buna yönelik yarın zaman ayırarak gerekli düzenlemeleri yaparak, bu dilekçelerin önceki gibi rahatlıkla alınabilmesini sağlayacağım inşallah.
hayvan hakları ihlallerine yönelik dilekçeler